«Ми б’ємо по больових точках РФ». Іван Тимочко про удари по НПЗ та атаку російських добровольців
- Субота, 16 березня 2024
Росіяни, які воюють у легіоні «Свобода Росії», Російському добровольчому корпусі та Сибірському батальйоні ударили по військових позиціях у Бєлгороді та Курську. Як це відобразиться на бойових діях в Україні, якою є мета ударів безпілотниками по російських нафтопереробних заводах, що зміниться на фронті після перевиборів Путіна та чи правдивою є інформація про втрату ЗСУ двох установок Patriot – у програмі Головне за день на ТРК «Перший Західний» Голова ради ветеранів резервістів Сухопутних військ ЗСУ Іван Тимочко.
Відеоверсія розмови – тут.
Важливо, що добровольці утримують позиції в РФ
– У прикордонних населених пунктах Росії точаться бої проти режиму Путіна за участі російських добровольців. Що це дає фронту?
– Після пригожинського бунту, який ефективно розвивався у Росії, ми побачили що у російському суспільстві є запит на збройний протест. Можемо дискутувати щодо того, з чим він пов’язаний, але він існує. Бачимо, якими є результати спроб протистояння російської опозиції – каземати, гріб або «Новичок» і у результаті – знову гріб. Але в РФ є багато груп, які в силу фінансових, політичних, релігійних, особистих обставин, хотіли б, якщо не змінити Путіна, то хоча б ослабити його режим. І російські протестні групи звичайно, що спостерігають за тим, хто б це міг би реалізувати. І тут з’явилися їхні земляки – як з’ясувалося ні Росгвардія, ні ФСБ були не готовими до цього прориву.
Неважливо наскільки глибоко на територію РФ зайдуть ці підрозділи, актуально те, що вони зараз утримують там позиції. Врахуйте, це вже не легкопіхотні штурмові підрозділи, а лінійні, які зайшли на бронетехніці. Цей удар може призвести до того, що росіяни на цій території втратять частину складів; армія РФ буде змушена задіювати тилові резерви. Якщо ж вони не справляться, то путінцям доведеться перекидати фронтові підрозділи.
За кадром, або умовно за кадром, є те, які насправді завдання поставили перед собою російські добровольці. Думаю, вони їх озвучать, але тоді, коли ця операція набуде більшого розмаху.
Ми намацали больові місця росіян і б’ємо по них
– Якою є мета ударів безпілотниками по російських нафтобазах та НПЗ?
– Нафтогазові галузі є бюджетоутворюючими у РФ. Це те на чому базується російська економіка. Тому зараз знищуються ті центри, куди стікається нафта і газ, де вони переробляються і завантажуються. Ми бачимо удари на Балтиці, в глибині Росії, – по тих напрямках, які відповідають за імпорт газу, нафти та нафтопродуктів, чи за виготовлення палива для російської армії.
Аналітики підрахували, що БпЛА невідомого походження, вивели з ладу до 15% усієї російської нафтопереробної галузі. А якщо враховувати, що до цього були знищені дві переробні станції, після ураження яких росіяни перестали імпортувати бензин, то розуміємо, що для них це дуже боляче.
Ці короткострокові успіхи дадуть у перспективі і тривалий результат. Сподіваємося на те, бо кожна армія світу з чогось утримується. І якщо раніше російська економіка за рахунок низької споживчої спроможності росіян могла компенсувати втрати, то втрачаючи базові речі, це буде значно важче зробити. Ми намацали больові місця росіян і тепер б’ємо по них – це добре, бо напряму вплине і на російську армію. Адже уся логістика росіян так чи інакше побудована на паливі та паливно-мастильних матеріалах.
Важливо, щоб ми були готові до тих викликів, які з’являться
– Говорячи про події на фронті, ми дедалі частіше згадуємо такий фактор, як вибори. Які ваші прогнози – що зміниться для фронту після перепризначення Путіна?
– Події, які відбуваються зараз на фронті насправді сильно б’ють по іміджу Путіна. Крайні чотири-п’ять місяців йому вдавалося мотивувати російське населення, показуючи «успіхи» і «близьку перемогу». Однак за тиждень-два до виборів російська армія втратила наступальний потенціал. Це ми спостерігаємо усюди. Нищиться внутрішня економіка, а отже зменшується вміст холодильника російського виборця. Самі перевибори плюс процедури призначення Путіна займуть ще місяць. Потім, навіть, якщо вони приймуть закон про мобілізацію (не важливо: загальну чи приховану), – російська армія, попри усю її обмеженість у споряджені російського солдата, усе-одно вимагатиме величезних видатків. А якщо враховувати, що РФ підсанкційна країна, то ситуація складатиметься непроста.
Може утворитися своєрідний цугцванг – коли будь-який крок веде тільки до погіршення становища. Звичайно ж, Путін шукатиме вихід з цього.
Тож зараз важливо думати не про те, що і як вони зможуть чи не зможуть зробити. Важливо, щоб ми, в Україні, були готові до тих викликів, які з’являться.
Стосовно знищених Patriot – дуже багато нестиковок
– Говоримо про втрати росіян, але не можемо будувати ілюзій, що вони в нас також є. Була інформація, що ворог знищив дві установки Patriot – чи це справді так?
– Важливо розрізняти комплекс і пускові установки. Бо комплекс це певна кількість пускових установок, РЕБи, система живлення і понад 100 військовослужбовців – технічного персоналу. Другий момент – поки не маємо офіційного підтвердження від українського командування, то варто бути обережними з висновками.
У мене викликало підозру те, що про ймовірну втрату Patriot озвучив іноземний, проросійський журналіст Репке, який показав досить розмиті знімки. Крім цього, є заяви аналітиків, що це могли бути С-300 – пострадянські пускові системи. І наступне, що варто взяти до уваги – є така річ, як муляжі. Їх випускають навіть у сусідній Польщі. Вони настільки якісно зроблені, що при потраплянні у них відбувається кумулятивний вибух, створюється враження ураження. Знаємо, що такі пастки для ворожих безпілотників та ракет уже застосовувалися.
Але, якщо дійсно відбулася реальна втрата, яку я морально не готовий сприймати з урахуванням усього перерахованого, то, звичайно, слід проводити скрупульозні розслідування, винні мають відповісти.
Розмовляли Віктор Біщук, Ярина Капітан
Записала Наталка Сохан
Новини
- Сьогодні
- 21 Листопада
- Більше новин