«Ми б’ємо по больових точках РФ». Іван Тимочко про удари по НПЗ та атаку російських добровольців

Фото: Пожежа на НПЗ Лукойл в Нижньогородській області внаслідок атаки дрона, 12 березня 2024 року. Фото: росЗМІ

Росіяни, які воюють у легіоні «Свобода Росії», Російському добровольчому корпусі та Сибірському батальйоні ударили по військових позиціях у Бєлгороді та Курську. Як це відобразиться на бойових діях в Україні, якою є мета ударів безпілотниками по російських нафтопереробних заводах, що зміниться на фронті після перевиборів Путіна та чи правдивою є інформація про втрату ЗСУ двох установок Patriot – у програмі Головне за день на ТРК «Перший Західний» Голова ради ветеранів резервістів Сухопутних військ ЗСУ Іван Тимочко.

Відеоверсія розмови – тут.

Фото: Соцмережі

Важливо, що добровольці утримують позиції в РФ

У прикордонних населених пунктах Росії точаться бої проти режиму Путіна за участі російських добровольців. Що це дає фронту?

– Після пригожинського бунту, який ефективно розвивався у Росії, ми побачили що у російському суспільстві є запит на збройний протест. Можемо дискутувати щодо того, з чим він пов’язаний, але він існує. Бачимо, якими є результати спроб протистояння російської опозиції – каземати, гріб або «Новичок» і у результаті – знову гріб. Але в РФ є багато груп, які в силу фінансових, політичних, релігійних, особистих обставин, хотіли б, якщо не змінити Путіна, то хоча б ослабити його режим. І російські протестні групи звичайно, що спостерігають за тим, хто б це міг би реалізувати. І тут з’явилися їхні земляки – як з’ясувалося ні Росгвардія, ні ФСБ були не готовими до цього прориву.

Скрин з відео

Неважливо наскільки глибоко на територію РФ зайдуть ці підрозділи, актуально те, що вони зараз утримують там позиції. Врахуйте, це вже не легкопіхотні штурмові підрозділи, а лінійні, які зайшли на бронетехніці. Цей удар може призвести до того, що росіяни на цій території втратять частину складів; армія РФ буде змушена задіювати тилові резерви. Якщо ж вони не справляться, то путінцям доведеться перекидати фронтові підрозділи.

За кадром, або умовно за кадром, є те, які насправді завдання поставили перед собою російські добровольці. Думаю, вони їх озвучать, але тоді, коли ця операція набуде більшого розмаху.

Ми намацали больові місця росіян і б’ємо по них

Якою є мета ударів безпілотниками по російських нафтобазах та НПЗ?

Нафтогазові галузі є бюджетоутворюючими у РФ. Це те на чому базується російська економіка. Тому зараз знищуються ті центри, куди стікається нафта і газ, де вони переробляються і завантажуються. Ми бачимо удари на Балтиці, в глибині Росії, – по тих напрямках, які відповідають за імпорт газу, нафти та нафтопродуктів, чи за виготовлення палива для російської армії.

Аналітики підрахували, що БпЛА невідомого походження, вивели з ладу до 15% усієї російської нафтопереробної галузі. А якщо враховувати, що до цього були знищені дві переробні станції, після ураження яких росіяни перестали імпортувати бензин, то розуміємо, що для них це дуже боляче.

Фото: росЗМІ

Ці короткострокові успіхи дадуть у перспективі і тривалий результат. Сподіваємося на те, бо кожна армія світу з чогось утримується. І якщо раніше російська економіка за рахунок низької споживчої спроможності росіян могла компенсувати втрати, то втрачаючи базові речі, це буде значно важче зробити. Ми намацали больові місця росіян і тепер б’ємо по них – це добре, бо напряму вплине і на російську армію. Адже уся логістика росіян так чи інакше побудована на паливі та паливно-мастильних матеріалах.

Важливо, щоб ми були готові до тих викликів, які з’являться

Говорячи про події на фронті, ми дедалі частіше згадуємо такий фактор, як вибори. Які ваші прогнози – що зміниться для фронту після перепризначення Путіна?

Події, які відбуваються зараз на фронті насправді сильно б’ють по іміджу Путіна. Крайні чотири-пять місяців йому вдавалося мотивувати російське населення, показуючи «успіхи» і «близьку перемогу». Однак за тиждень-два до виборів російська армія втратила наступальний потенціал. Це ми спостерігаємо усюди. Нищиться внутрішня економіка, а отже зменшується вміст холодильника російського виборця. Самі перевибори плюс процедури призначення Путіна займуть ще місяць. Потім, навіть, якщо вони приймуть закон про мобілізацію (не важливо: загальну чи приховану), – російська армія, попри усю її обмеженість у споряджені російського солдата, усе-одно вимагатиме величезних видатків. А якщо враховувати, що РФ підсанкційна країна, то ситуація складатиметься непроста.

Фото: росЗМІ

Може утворитися своєрідний цугцванг – коли будь-який крок веде тільки до погіршення становища. Звичайно ж, Путін шукатиме вихід з цього.

Тож зараз важливо думати не про те, що і як вони зможуть чи не зможуть зробити. Важливо, щоб ми, в Україні, були готові до тих викликів, які з’являться.

Стосовно знищених Patriot – дуже багато нестиковок

Говоримо про втрати росіян, але не можемо будувати ілюзій, що вони в нас також є. Була інформація, що ворог знищив дві установки Patriot – чи це справді так?

Важливо розрізняти комплекс і пускові установки. Бо комплекс це певна кількість пускових установок, РЕБи, система живлення і понад 100 військовослужбовців – технічного персоналу. Другий момент – поки не маємо офіційного підтвердження від українського командування, то варто бути обережними з висновками.

У мене викликало підозру те, що про ймовірну втрату Patriot озвучив іноземний, проросійський журналіст Репке, який показав досить розмиті знімки. Крім цього, є заяви аналітиків, що це могли бути С-300 – пострадянські пускові системи. І наступне, що варто взяти до уваги – є така річ, як муляжі. Їх випускають навіть у сусідній Польщі. Вони настільки якісно зроблені, що при потраплянні у них відбувається кумулятивний вибух, створюється враження ураження. Знаємо, що такі пастки для ворожих безпілотників та ракет уже застосовувалися.

Але, якщо дійсно відбулася реальна втрата, яку я морально не готовий сприймати з урахуванням усього перерахованого, то, звичайно, слід проводити скрупульозні розслідування, винні мають відповісти.

Скрин з відео: Перший Західний

Розмовляли Віктор Біщук, Ярина Капітан

Записала Наталка Сохан

оренда квартири Львів

Новини