Новий законопроєкт дозволить місцевим органам влади адмініструвати місцеві податки – народна депутатка

Фото: market.korupciya.com

У Верховній раді розробляється законопроєкт щодо надання додаткових повноважень органам місцевого самоврядування в частині адміністрування місцевих податків і зборів. Основною його метою є надання можливості органам місцевого самоврядування здійснювати повноваження щодо адміністрування місцевих податків і зборів для підвищення рівня сплати місцевих податків і зборів, посилення платіжної дисципліни платників податків та більш повної реалізації повноважень органами місцевого самоврядування.

Про законопроєкт в програмі розповіла народна депутатка України Галина Васильченко.

«Це логічне продовження і завершення реформи децентралізації, а саме бюджетно-фінансової децентралізації. Ми за основу брали країни Польщі та Балтії, де адміністрування місцевих податків здійснюється самими громадами.

Чому це важливо? У нас зараз відбувається так, що всі земельний та податок з нерухомості зараховується в місцеві бюджети, але адмініструє, тобто, збирає ці податки, податкова і потім далі передає в громади. Але податкова зацікавлена збирати передовсім ті податки, які є ключовими саме в державному бюджеті. Відповідно, до місцевих податків, «руки доходять» в останню чергу. В той час, як громади зацікавлені в ефективному адмініструванні цих надходжень», – пояснює Галина Васильченко.

Галина Васильченко, скриншот з відео «Першого Західного»

За її словами, в Україні досі немає повних і достовірних зведених реєстрів, баз даних через те, що не проведено інвентаризації всіх земель і майна. Тому, передовсім цим законопроєктом наводиться лад з базами даних  і передбачається надання доступу до них органів місцевого самоврядування, щоб вони могли і вносити чи брати звідти інформацію.

«Відповідно, якщо органи самоврядування наповнять належним чином ці реєстри, будуть мати доступ до них, вони зможуть належно вручати повідомлення про сплату податків, які фізичні чи юридичні особи мають сплачувати. Таким чином вони зможуть ефективно наповнювати свої бюджети», – зазначає народна депутатка.

На другому етапі народні обранці планують розширювати повноваження місцевого самоврядування. Але наразі концепцію законопроєкту обговорюють центральні органи влади. До кінця року, на думку народної обраниці, документ мали би прийняти.

оренда квартири Львів

Новини