Ми готуємося до критичних сценаріїв, коли відсутні певні види енергії чи палива, – Олександр Одинець

Фото: Роман Балук

У Львові для комунальної сфери закупили 600 металевих печей – так званих «буржуйок» на випадок відсутності опалення взимку.  

Про це в ефірі «Першого Західного» розповів директор департаменту житлового господарства Львівської міської ради Олександр Одинець.

За його словами, пічками забезпечать об’єкти комунальної інфраструктури та пункти обігріву для мешканців, які будуть розташовані по всьому місту. Відтак, вони зможуть тимчасового забезпечити найбільш критичні потреби в обігріві.

Також чиновники зараз активно працюють з багатьма урядовими і неурядовими організаціями ЄС, які готові надавати Львову мобільні генеруючі джерела, щоб  в опалювальному сезоні місто вже їх мало. Але, за словами Олександра Одинця, їх планують ставити лише для забезпечення  комунальної  інфраструктури.

Водночас чиновник зазначає, що хоча у Львові готуються до різних критичних сценаріїв, такої енергетичної аварії, яка трапилась в Харкові через обстріл, у Львові не буде.

«Ми не маємо таких генеруючих потужностей на території міста Львова, як в Харкові. В нас є система розподілу. В нас є комунальна ТЕЦ-1, але вона не має впливу на генерацію, вона більше підтримує баланс електромережі», – пояснив Олександр Одинець. 

Також він запевнив, що водопостачання у Львові буде працювати, навіть якщо не буде зовнішнього електропостачання.

«В нас розпрацьований сценарій водопостачання. Виключно зусиллями міста забезпечено львівський комунальний водоканал резервними джерелами живлення. Коли відбулися ракетні удари по розподільчих підстанціях в межах міста і сталось короткострокове припинення подачі електроенергії на деякі насосні станції – ми задіяли резервну схему. Вона запрацювала і вода була подана», – каже чиновник.

Він запевняє, що критична інфраструктура протримається стільки, скільки буде потрібно для повного відновлення електропостачання.

Цього року в Львівській міськраді також планують зменшити споживання природного газу.  

«Ми плануємо вже цього опалювального сезону в сфері централізованого опалення вийти на економію через застосування альтернативних видів палива. Це технологія теплового насосу, яка використовує виключно електроенергію. Також ми працюємо над впровадженням генерації з використання відходів деревного виробництва. Звичайно, ми не зможемо повністю відмовитись від природного газу, але активну роботу щодо зменшення кількості його використання ми проводимо», – говорить Олександр Одинець.

оренда квартири Львів

Новини