Ми перевіряємо на некритичність лише опубліковані в Prozorro закупівлі – представниця робочої групи при ЛОВА

Фото: ЛОВА

На Львівщині відбулося перше засідання робочої групи, яку створили, щоб контролювати належне використання грошей з обласної скарбниці. Як результат – в Прилбичах Новояворівської міської ради вирішили скасувати закупівлю на понад 5 млн грн. для капітального ремонту даху садочку. Ще 5 громадам комісія рекомендувала переглянути доцільність здійснення таких видатків.

Про це в ефірі програми «Головне за день» на  «Першому  Західному» розповіла секретар робочої групи з контролю належного використання бюджетних коштів на Львівщині Леся Бордун.

«На сьогодні на законодавчому рівні не має визначення поняття про критичні чи некритичні витрати. Існує лише Постанова Кабміну №590, яка регламентує порядок виконання повноважень в умовах воєнного стану Державного казначейства. В цьому документі зазначено все, що може стосуватись певної пріоритетності здійснення видатків. Що ж до робочої групи, то ми користуємося розпорядженням начальника Львівської ОВА №932, де зазначено на що потрібно здійснювати видатки. Передовсім, це захищені видатки: зарплати, енергоносії. Окрім того, туди входять заходи, пов’язані з безпекою, функціонуванням інфраструктури», – зазначає Леся Бордун.

Відтак, 5 громадам Львівщини спеціальна комісія рекомендувала деякі витрати не проводити. Більшість з них стосувались капітальних ремонтів.

«З огляду на те, що в нас закінчення року і зимовий період, звісно, виконати роботи з капремонту фасаду чи ще якихось робіт не зовсім вдале рішення. Хоча на засіданні групи громади запевняли, що це видатки, які їм конче потрібні і вони це освоять. Кожен, хто говоритиме про критичність видатків, буде бачити лише одну сторону медалі. Тобто, ми можемо вважати, що ця закупівля не є критичною, в той час, як громада буде переконувати, що це для них важливо», – стверджує посадовиця.

Скриншот з програми

За її словами, тільки за жовтень в Львівській області було оголошено більше 15 тисяч закупівель. Але комісія вибирає лише ті, що вже опубліковані в системі Prozorro.

«Ми обираємо не те, що десь колись буде заплановане, а те, що вже опубліковано. Звісно, звертаємо увагу на очікувану вартість і на назву», – зазначає Леся Бордун. Суму порогу вона озвучувати не захотіла, щоб закупівельники не підганяли суми до цієї цифри.

Але при цьому посадовиця наголошує, що рішення комісії має рекомендаційний характер і громада сама вирішує, як розпорядитись грошима.  

оренда квартири Львів

Новини