Ми повинні зробити все, щоб внутрішні переселенці не хотіли від нас їхати – голова Дрогобицької громади

Фото: sud.ua

Майже 9 тисяч внутрішньо переміщених осіб проживає нині в Дрогобицькому районі. Хоча від початку війни через район пройшло більше 20 тисяч внутрішніх переселенців. Дрогобицька територіальна громада стала однією із лідерів на Львівщині, хто дали прихисток українцям, які втікали від війни.

Хоча, на думку голови громади Тараса Кучми, цифра була в кілька разів більша.

Про це він розповів в спецефірі на «Першому Західному» «2 роки. Лютий».

«Ми розуміємо, що не всі реєструвались. Для багатьох це був просто перший етап. Далі вони їхали за кордон. Найбільший пік у нас був у березні-квітні 2022. Чому Дрогобич? Тому, що тут у нас була нормально налагоджена логістика. І ще при при в’їзді ми роздавали людям буклети, де було розписано, хто відповідальний за житло, харчування, за психологічну чи медичну допомогу, куди звертатися. З іншого боку буклетів була анкета, де запитувалось про те, що їм ще потрібно. І ми побачили, що вони шукають вже не тимчасове житло, а постійне, бо розуміли, що приїхали надовго, оскільки в них нічого вже не лишилось», – пояснює Тарас Кучма.

За його словами, в перші дні найбільше внутрішніх переселенців було з Бучі, Бородянки, Житомирської, Сумської областей.  Зараз найбільше приїжджають з Луганської, Запорізької, Херсонської, Донецької областей. Здебільшого, це жінки, діти і старші люди, яким за 60 років.

Скриншот з відео «Першого Західного»

«Поки в них нема куди повертатись – ми повинні їх забезпечити їх всім необхідним. Повинно бути і нормальне медичне обслуговування і дитячі садочки, школи, житло. Ми збудували нещодавно будинки з одно- та двокімнатними квартирами. Там все є, їм нічого не треба докуповувати. Але ще раз наголошу: ми повинні зробити все, щоб людям не хотілось звідси їхати. Це вже буде їхній вибір – залишитись в нас чи їхати далі», – впевнений голова громади.

оренда квартири Львів

Новини