Ми знищили вже третину Чорноморського флоту РФ – військовий експерт

Фото: pravda.com.ua

Патрульний корабель Чорноморського флоту РФ «Сергій Котов» спецпідрозділ ГУР МО України «Group 13» знищив за допомогою морського дрону Magura v5.  Внаслідок удару російський корабель зазнав пошкоджень корми, правого та лівого бортів. Вартість потопленого корабля становить близько 65 мільйонів доларів.

Про те, чим особлива така операція,  в програмі «Головне за день» на «Першому  Західному» розповів військовий експерт, ветеран російсько-української війни Олексій Гетьман.

«Це охоронний корабель, корвет. Це кораблі, які не ходять далеко від берега, вони застосовуються для конвойних операцій із супроводу вантажів чи цивільних кораблів,  а також патрульних операцій, щоб перехоплювати навіть безекіпажні катери, якими вони були атаковані. Є інформація, що за ним ганялись по морю кілька годин навіть. Наші безпілотники атакували зграєю, тобто, відносно великою кількістю з різних боків. Головне, що це вдалось зафільмувати на відео. Ми своїм «москітним флотом», як його називають, знищили вже третину Чорноморського флоту РФ. Але далі буде», – зазначає Олексій Гетьман.

Відтак, Кримський міст, за його словами, стає все вразливішими, хоча в росіян залишився ще один такий корвет.

Після вдалої операції зі знищення чергового російського корабля, у ГУР також анонсували, що їхні морські дрони полюватимуть і на повітряні цілі. Для цього встановлять на безпілотники протиповітряну оборону. Але Олексій Гетьман трохи скептично ставиться до таких заяв, хоча каже, що це цілком можливо.   

Скриншот з відео «Першого Західного»

«Ракети така ППО навряд чи могла збивати. У них велика швидкість і для того, щоб їх збити треба використовувати ракети з кулеметних засобів. Що можна поставити на такий плавучий дрон? Можна поставити кулемет, але треба центрувати, щоб він, коли стріляє, не перевертав човен. Це технічно складна річ, але це можна робити. Він може стріляти по дронам, гелікоптерам. Він може стріляти такими невеликими ракетами, як переносні зенітно-ракетні комплекси, але тут треба вирішувати питання з прицілами.

Також потрібен ретранслятор, можливо це буде дрон, який буде передавати цей сигнал з системи керування», – пояснює військовий експерт.

оренда квартири Львів

Новини