На 62% обласна програма з лікування безпліддя виявилась успішною – Марія Малачинська

Малачинська
Фото: Львівський перинатальний центр

16 лютого у Львівському обласному перинатальному центрі запрацювало перше в Україні відділення допоміжних репродуктивних технологій. Воно цільово допомагає тим, хто з різних причин не може стати батьками. Тут використовуватимуть лише сучасні методи лікування безпліддя, обладнання й ефективні технології.

Щоб допомогти відділенню, була передбачена також Комплексна програма підтримки галузі охорони здоров’я, яка частково компенсує послуги. Зокрема, дозволяє пацієнтам отримати безкоштовні інноваційні препарати від європейського виробника для лікування безпліддя. Програма вже показала свою ефективність.

Про це в ефірі програми «Головне за день на  «Першому Західному» розповіла директорка Львівського обласного перинатального центру Марія Малачинська.

За її словами, насправді відділення після всіх підготовчих робіт повноцінно запрацювало лише 6 місяців тому. Але навіть вже зараз є певні позитивні результати.

«Ми зареєстрували більше 200 пар за Комплексною обласною програмою з лікування безпліддя. За підтримки Львівської ОВА було виділено 8 мільйонів гривень на медикаменти для пацієнтів, що перші зареєструвались в цій програмі. Це є суттєва допомога, оскільки це половина вартості, яка потрібна на цю програму. Тому ми маємо вже більше зареєстрованих пацієнтів на програму. 200 пар вже проходить дообстеження, лікування», – говорить Марія Малачинська.

За її словами, на сьогодні програма демонструє 62% успіху, що за світовою статистикою є непоганим показником.  

Медикиня наголошує, що пріоритет у цій програмі надається родинам військовослужбовців, але на неї можуть подаватись не тільки військові.

Директорка перинатального центру також розповіла про алгоритм дій, необхідний для того, щоб узяти участь у програмі.

«Пацієнт телефонує до нас у відділення, на сайті є телефон. Реєструється на програму. На сьогоднішній день ми вже набрали 200 пар, але ми продовжуємо реєстрацію. І якщо цей пацієнт буде потребувати допомоги і дочекається черги, то ми в 2024 році, сподіваюсь, підтримаємо», – говорить Марія Малачинська.

Вона зазначає, що в середньому послуга з лікування безпліддя коштує до 70 тисяч гривень. Половину вартості – це є ліки. Саме на них і йде обласна програма.

оренда квартири Львів

Новини