На Авдіївському напрямку противник намагається задавити нас кількістю – військовий експерт


На Авдіївському напрямку інтенсивність боїв не зменшується. Українські захисники продовжують стримувати ворога, який не полишає спроб оточити Авдіївку. Вони тримають оборону, однак, ситуація може змінитись.

Про бойові дії на східному фронті, в програмі «Головне за день» на «Першому Західному» розповів військовий експерт Сергій Грабський.

«Якщо говорити про Авдіївку, то там ситуація є надзвичайно складною. Противник намагається нав’язати нам свій стиль ведення бойових дій. Таким чином, він зі сторони піщаного кар’єру хоче зайти в місто і там закріпитись, щоб примусити нас вести важків, виснажливі і безперспективні для нас вуличні бої. Ми вже маємо досвід Бахмуту і знаємо наскільки важко нам даються вуличні бої і не через те, що ми не вміємо воювати, а тому, що противник намагається задавити нас кількістю», – зазначає військовий експерт.

За його словами, противник намагається створити широкий коридор для того, щоб розширити зону, з якої він наносить ураження нашим підрозділам. Він також не намагається заходити на територію «Коксохіма», а обходить його з флангів, щоб створити прецедент оточення  і примусити відійти з цієї позиції.

На Купянському напрямку – ситуація стабільно важка. Але противник, на думку аналітика, буде намагатись там прорвати нашу оборону.

«Хотів би заспокоїти, що заява про 40 тисяч вояків, 500 танків і 600 броньованих машин – тут нічого особливого немає. Противник перекидає їх туди. Але це в тому числі покриття тих втрат, які він отримав. Раніше йшлося про більш, як 100-тисячне угрупування, яке противник зосередив на Куп’янському напрямку. Це не означає, що там ситуація покращилась», – говорить Сергій Грабський.

Скриншот з відео «Першого Західного»

Він також відзначає спроби ворога просунутись на південь від Авдіївки, поблизу Мар’янки, в сторону Новомихайлівки.

«Ворог тисне на наші позиції з метою створити таке «нависання» над Вугледаром. Вугледар є таким важливим стратегічним пунктом нашої оборони тому, що від Вугледара до Волновахи – один кидок. І перерізання цієї магістралі значно послабить можливості противника оперувати на південному напрямку оперувати загалом», – вважає аналітик.

Також, на його думку, поблизу Бахмуту ворог має завдання зберегти так званий Соледарський виступ, розширити його, тому вони намагаються відтіснити ЗСУ від Кліщіївки і Андріївки і розширити плацдарм в районі Богданівки.

оренда квартири Львів

Новини