На дорозі до Винників утворилось провалля. В Львівській міськраді створили комісію, щоб дізнатись причини
- П'ятниця, 26 квітня 2024
На вулиці Личаківській у Львові, навпроти дріжджового заводу, утворилося провалля. Аварійна ділянка виникла не на дорозі, а поруч, на пішохідно-велосипедній доріжці. Відтак, нею ані пройти, ані проїхати безпечно неможливо.
Що трапилось із дорожнім об’єктом, який реконструювали всього декілька років тому – дізнавались журналісти програми «ОЧІ» на «Першому Західному»..
Дорогу через Винниківський ліс почали реконструювати 4 роки тому, навесні 2020 року. За пів року автошлях відкрили для руху транспорту. Автовласники та користувачі велосипедів не могли натішитись. Дорожнє полотно у напрямку Винників без ям, з розміткою, освітленням та хідником. Щоправда раділи не довго. За якийсь час велосипедно-пішохідна доріжка, яка прокладена поруч із дорогою, почала тріщати по швах. Нині ділянка нагадує каньйон в мініатюрі. І щодалі ситуація стає гіршою.
В цьому переконались друзі Надія та Андрій. Вони люблять рандомно подорожувати і сьогодні вирішили покататись цим шляхом. Якщо до провалля ознакувань, що свідчать про небезпеку, вони їхали двоколісними, то далі вирішили йти пішки.
«Ми їдемо тут перший раз. Я би навіть це не назвала проїжджої частиною. Та й пішохідною зоною це не можна назвати також тому, що це дуже небезпечно, звалитись можна на раз-два. Я тільки що стояла на цій плитці, навіть вона хитається», – ділиться враженнями велосипедистка Надія Огниста.
Шокований побаченим і Андрій Гарбуз. Він не розуміє, чому відносно нова ділянка в такому стані.
«Я би не дорогою то назвав, а зоною для самогубства. Це в будь-який момент може обвалитись і не дуже приємні наслідки можуть бути. Не бачив ще такого. Оце перший раз побачив», – каже велосиспедист.
Мирослава Курпіта – одна із керівниць підприємства, яке межує із Винниківською дорогою. Жінка переймається станом дорожнього полотна не менше, ніж автомобілісти. Адже частина дороги може впасти на територію заводу, який розташований трохи нижче від траси.
Зсув грунту, каже пані Курпіта, може пошкодити дороге обладнання. Особливо небезпечно, коли падає дощ або тане сніг.
«Вода спрямованим потоком руйнує цей схил. В нас по підпірній стіні йдуть технологічні трубопроводи, які живлять виробництво», – розповідає директорка з проєктів і програм підприємства, що межує з проваллям Мирослава Курпіта.
Вона певна, коли будували дорогу, ремонтники не дотримались будівельних норм, позаяк насипану землю під хідником належним чином не втрамбували і не влаштували повноцінної каналізації.
«Дивна технологія: на свіжонасипаний грунт виконувати хідник. І ще один момент, що вивели дренажні труби з виходом стоків на нашу ділянку. Але цілеспрямованого водовідведення в колектор немає», – продовжує Мирослава Курпіта.
Знімальна група звернулась до Львівської міської ради із питанням про те, чому утворилося провалля та коли його відремонтують.
Голова Личаківської райадміністрації Юрій Лукашевський каже, що наразі створили спеціальну комісію, яка має розібратись чому не витримав хідник.
«Провести додаткові дослідження геологічні, інженерні, і відповідно, передбачити чи в межах надзвичайної ситуації чи самого проєкту протиаварійні роботи, які могли укріпити схил і таким чином вирішити цю ситуацію», – говорить Юрій Лукашевський.
Як пообіцяли в Львівській міській раді, до 1 травня ділянку мають дообстежити та надати проєктні пропозиції розв’язання проблеми. А до літа аварійну частину дороги спробують відремонтувати.
Новини
- Сьогодні
- 22 Листопада
- Більше новин