На дрон з тепловізором назбирали учасники щорічного масового сходження «Говерляна»

Фото: ЛОВА

Шістдесята «Говерляна». Саме стільки разів уже відбувалось сходження на Говерлу. Останніх два роки ця традиція має ще одну місію – збирати гроші для Збройних сил України. Цього разу 220 тисяч гривень накопичили на дрон з тепловізором для 80-ої окремої десантно-штурмової бригади. А 40 військовослужбовців 80-ки взяли участь у сходженні.

Про це йшлося в програмі «ОЧІ» на «Першому Західному».

 Хтось іде на Говерлу вшістдесяте, а хтось – вперше. Скільки б разів не ходили, гори завжди приймають по-різному. Минулого року, для прикладу, заливала дощем. Цього разу на базі «Заросляк» – вітряно і сонячно.

Організували 60-ту «Говерляну» обласне управління молоді та спорту разом з туристсько-альпіністським центром «Скеля». У ній беруть участь понад 400 осіб. Відстань – більш, ніж 3,5 кілометра. До вершими треба йти  3-4 години. Це синій – найкоротший маршрут. Хоча організатор першої «Говерляни» пригадує, що тоді йшли іншим шляхом.

«Через вершину Брескул, яка от там, напряму і тоді на Говерлу і так назад. З нами було 500 людей і всі прекрасно зайшли. Дуже задоволені, що ми започаткували цю прекрасну традицію», – розповідає співорганізатор першої «Говерляни» Роман Базилевич.

Фото: ЛОВА

Після помірного підйому лісом перед групою туристів постає вершина. Та це тільки мала Говерла. Щоб дійти до неї, треба подолати два стрімких підйоми. Вже на малій Говерлі можна перевести подих. Але через сильний вітер навіть вдихнути складно.

Далі – лише підйом, туман і сильний вітер. Жодного шансу на перепочинок. Тут рецепт успіху – іти маленькими кроками і не зупинятись. Не озирнешся, як підіймаєшся на вершину, огорнуту  хмарою, через яку нічого не видно.

«Це проєкт, яким ми будемо пишатись впродовж багатьох років. Вчора ми закрили наш збір на тепловізійний дрон. Тому всі пункти, які ми собі виставили на шляху до Говерли, ми виконали», – говорить начальник управління молоді і спорту Львівської ОВА Роман Хім’як.

Фото: ЛОВА

40 воїнів 80-ї бригади взяли участь у «Говерляні». На вершині вони розгортають свій стяг.

«Ми – з  вісімдесятки, ми не здаємося. В нас був наказ від командира – вийти  на гору. Ми виконали наказ. Всі вийшли. Я вам скажу, що це не передати словами. Я би порадив кожному», – говорить військовослужбовець 80-ї ОДШБр Михайло Павлишин.

Піднялись на Говерлу і працівники «Першого Західного». Здолала вершину програмна директорка телерадіокомпанії Юлія Грабова.  А ведуча «Радіо Перше» Каріна Дмитраш впродовж сходження робила включення в ефір.

Фото: Юлія Грабова
Каріна Дмитраш, фото з Фейсбук

«Враження – круті. Мені досі не віриться, що я перебуваю на найвищій першині України. Інколи було складно підійматись, але це загартовує», – розповіла радіоведуча Каріна Дмитраш.

20 хвилин для фото, гімн України та декілька ковтків чаю на вітряній вершині і треба спускатись.

оренда квартири Львів

Новини