На фронт поїхали 2 тисячі одиниць РЕБ ближньої дії – Федоров

Фото: Михайло Федоров, Телеграм-канал

На фронт відправили 2 тисячі одиниць РЕБу ближньої дії, створеного українськими розробниками – учасниками кластера Brave1.

Про це повідомив віцепрем’єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій – міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров.

За його словами, РЕБ ближньої дії, зокрема «окопний», точково захищає військових та їхні позиції, бронетехніку, автомобілі для евакуації. Він глушить російські FPV-дрони, дрони-скидачі й дрони-розвідники. Це десятки тисяч збережених життів та одиниць техніки.

Федоров наголосив, до повномасштабної війни в Україні не було жодної розробки РЕБу ближньої дії. Завдяки системній роботі Brave1 ця сфера почала розвиватися, і вже сьогодні є десятки технологічних рішень, які держава може купувати для фронту.

«Далі контрактуватимемо нові партії. Наше стратегічне завдання – щоб кожен підрозділ та кожна одиниця техніки, яка потребує захисту РЕБ, його отримала. А ціллю Brave1 залишається пошук і підтримка розробників, щоб технологічно посилити військових».

оренда квартири Львів

Новини