На літо росіяни планують заново концентрувати людський ресурс і техніку для подальшого наступу – Іван Тимочко

Фото: elevate.in

Поки боєкомплекти або вся номенклатура зброї від наших союзників не потрапить на лінію фронту, ворожі війська будуть тримати максимальну інтенсивність боїв і спробують завоювати якомога більше українських територій. У них – свої розрахунки щодо того, аби на оперативному рівні досягти успіхів для розгортання плацдармів для наступу. Саме для цього на літо росіяни планують заново концентрувати людський ресурс і техніку. Про це у програмі Головне за день на ТРК «Перший Західний» розповів Іван Тимочко, голова Ради резервістів Сухопутних військ ЗСУ.

Відеоверсія розмови – тут.

– У Страсну П’ятницю росіяни не раз піднімали в повітря МіГи. Для чого вони це роблять?

– Найбільший парадокс у тому, що перед тим росіяни засідали з Кірілом Гундяєвим і вирішили, що Росія бореться в Україні за чистоту православ’я. Вони, прикриваючись благими намірами та ідеологією любові, миру і релігії, вдаються до тероризму і злочинів проти цивільного населення.

До речі, коли прозвучала пропозиція на час Великодніх свят зберегти тишу, без стрільби, Росія відмовилася. Росіяни заявили, що не припинятимуть вогневих ударів по України, аби не дати змоги українським військам перегрупуватися. Вони навмисне обирають час, коли можуть завдати шкоди максимальній кількості громадян.

Тож у час Великодніх свят українцям потрібно бути дуже обережними, оскільки ворог шукатиме найменшого способу, аби завдати максимальних збитків і втрат.

Ситуація на Східному і Південному напрямках – дуже серйозна

– Що зараз відбувається на лінії фронту? На яких напрямках найбільш гаряче?

– На Східному і Південному напрямках – надзвичайно серйозна ситуація. Бої тривають безперервно. Ворожі війська намагаються тримати максимальну інтенсивність боїв на яку лише спроможні. Для цього підтягнули стратегічні резерви. Ціль одна – максимально відтіснити з позицій наші війська та загарбати якомога більше нашої території. Вони це намагаються зробити якомога швидше, допоки не почала працювати зброя наших союзників, тобто поки боєкомплект чи вся номенклатура зброї, яку нам погодили союзники і зараз передають зі складів, не потрапить безпосередньо на лінію фронту. У них є свої розрахунки щодо того, аби на оперативному рівні досягти успіхів для розгортання плацдармів для наступу. Адже уже ні для кого не є таємницею, що росіяни на літо планують заново концентрувати для цього людський ресурс і техніку.

Активність російської армії зумовлена і тим, що якщо вона зупиниться чи припинить агресивно атакувати, буде вимушена заходити у глуху оборону чи відступати, це напряму підриватиме і руйнуватиме режим Путіна. Тож для Путіна вкрай необхідно, не дивлячись на жодні втрати, щоб російська армія перебувала в агресивному наступі, в агресивній дії. Бо інакше у росіян ставитиметься запитання: для чого це все, якщо немає успіхів і результатів?

Путін не зреалізував плани до 9 травня

– Раніше Путін віддав наказ взяти до 9 травня Часів Яр. Що про цей намір можна сказати зараз?

– До 9 травня вже стає зрозумілим, що шанси на те, аби Путін дотиснув свою армію, а вони своєю чергою дотиснули наші війська, щоб вони відступили від Часового Яру – дуже ефемерні. Цей план не вдався. Тож Путін, не маючи якихось переможних реляцій та заяв, буде тішитися навіть з того, що їхні війська займуть якесь село або ж виб’ють із позицій наші війська. Вони і це подаватимуть як неймовірні перемоги.

Розмовляли Уляна Лаврик, Стас Гордієнко

Записала Олеся Когутич

оренда квартири Львів

Новини