На Львівщині 331 підприємство визнано критично важливим – Степан Куйбіда

Фото: Canva

Понад 40 оборонних підприємств, які визнані критично важливими для економіки України і законно можуть бронювати до ста відсотків працівників, закликають владу не мобілізувати офіційно працевлаштованих фахівців під час звірки даних у ТЦК та СП. Також раніше критично важливими визнали  підприємства ІТ-сфери та паливно-енергетичного комплексу.

Про критерії, за якими визначають критично важливий бізнес, в програмі «Головне за день» на «Першому  Західному» розповів директор департаменту економічної політики ЛОВА Степан Куйбіда.

«На початку повномасштабного вторгнення в 2022 році вийшла постанова Кабміну №76, яка визначає порядок бронювання працівників підприємств, установ та організацій. Вона говорить про 4 основні категорії: перша – це органи місцевої та державної влади. Категорія друга – це так звані підприємства, які є виконавцями мобілізаційного завдання. Третя – це бізнес, який безпосередньо виробляє продукцію для Збройних сил України. Четверта категорія – це критично важливі підприємства для економіки», – пояснює посадовець.

В додатку до цієї постанови є перелік критерів визначення підприємств та установ критично важливими. У ньому є 7 пунктів, в яких йдеться, наприклад, про суму сплачених податків, стратегічне значення для держави, економіки чи тергромади.

Ці пункти, за словами Куйбіди, дозволяють обласним адміністраціям визначати суб’єктів, важливих для економіки громади. Наприклад, Львівська ОВА визнала такими 331 підприємство, яке отримали підстави для бронювання приблизно 5 тисяч працівників.

Зі слів посадовця, приблизно 65% бізнесу Львівщини не можуть відповідати тим критеріям, які визначає постанова Кабміну.

Крім того, в Львівській ОВА визначили ще своїх 10 критеріїв для визначення підприємств критично важливими для області.

«Львівська ОВА вважає критично важливим тих, хто платить відповідний рівень дохідної частини в територіальні громади; тих, хто працевлаштовує внутрішньо переміщених осіб;  хто зберіг свої трудові колективи за період війни; хто не має заборгованості по зарплаті;  хто має більше 40 працівників; хто має великі обороти в торгівлі. Окремий пункт є для сільгоспвиробників», – пояснює Степан Куйбіда.

Комісія, яка визначає критичність, збирається кожної п’ятниці і на ній розглядають до 30 заявок від бізнесу.

Детальніше про критерії визначення критично важливого бізнесу для тергромади можна знайти на сайті чи сторінці департаменту економічної політики Львівської ОВА.

оренда квартири Львів

Новини