На Львівщині обговорювали як безболісно відмовитись від видобування вугілля
- Четвер, 23 березня 2023
Львівщина – перша область в Україні, яка береться за трансформацію вугільних територій. Про те, що натомість отримають громади, життя яких було сконцентровано навколо шахт, говорили на конференції проєкту «Підтримка структурних змін у вугільних регіонах України, який реалізують за підтримки Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ).
Як дізнались журналісти програми «ОЧІ» на «Першому Західному», щоб після закриття шахт вуглярі не залишались напризволяще, фахівці вже взялись напрацьовувати стратегію розвитку Червоноградського мікрорегіону. Думають чим замінити вугледобувну галузь і які нові робочі місця створити.
«Ми розуміємо, що тут може розвиватись логістика, так як це прикордонна територія. Тут є хороші умови для деревообробки. Це економічний блок. Другий блок – це ми говоримо про «соціалку». Тут є передумови для медичної кластеризації. Ми говоримо про доволі потужну Червоноградську міську лікарню», – розповів керівник департаменту економічної політики Львівської ОВА Степан Куйбіда.
Реалізації проекту допомагають іноземні колеги, які свого часу відмовились від вугільної промисловості. В Міненергетики вже визначились як саме будуть згортати шахти. Місцеві посадовці тепер мають думати куди задіяти кадри, а їх – понад 10 тисяч осіб.
«Що таке “Львіввугілля”? Це фактично підприємство,яке є бюджетоутворююче і навколо якого була утворена агломерація. Ми не можемо залишити в депресії цю територію. Ми розуміємо, що вона буде видозмінена. Це соціальні проекти, медичні,освітні, культурні», – сказала голова Львівської обласної ради Ірина Гримак.
Надалі практику перетворення депресивних регіонів планують мультиплікувати на території інших областей, які мають спеціалізацію вуглевидобутку та теплової генерації електроенергії.
Новини
- 23 Листопада
- Сьогодні
- Більше новин