На Львівщині після свят різко зросла кількість хворих з ускладненнями, які провокує грип – лікарка-інфекціоністка

Фото: vikka.ua

В Львівській області від грипу померла дитина. Ще троє людей у реанімації. В області після свят різко зросла кількість хворих з ускладненнями від грипу та ГРВІ. Хворобу супроводжує гарячка 38-39 градусів, біль у м’язах та очах та нудота.

Про те, як вберегтись від ускладнень через грип на Львівщини в програмі «Головне за день» на «Першому  Західному» розповіла лікарка-інфекціоністка, доцент кафедри інфекційних хвороб ЛНМУ ім. Д.Галицького Надія Прикуда.

«Через те, що відтерміновують звернення до лікаря, краще не стає. Часто пацієнти звертаються до лікарні вже у важкому стані. Найчастіше це є пізня госпіталізація. Після Нового року до нас звертались пацієнти, які вже хворіли тиждень і більше. Це найчастіше є причиною ускладнень. Дуже важливо, з появою перших симптомів не займатись самолікуванням, а звертатись за допомогою до сімейного лікаря або ж до інфекціоністів», – наголошує лікарка.

За її словами, основними симптомами респіраторних вірусних інфекцій є підвищення температури, нежить, чхання, кашель. Водночас грип має ще свою особливість – дуже високу температуру, яка з’являється вже в перші години хвороби.

«Температура злоякісна, вона погано знижується під дією жарознижувальних середників. Навіть, якщо вдається її знищити, то це ненадовго. Другою ознакою грипу є трахеїт – сухий кашель. А от катаральні прояви є менш характерні», – розповідає Надія Прикуда.

Вона зазначає, що є певні категорії осіб, в яких грип може розвинутись у більш складних формах. Зокрема, це пацієнти з хронічними захворюваннями дихальної системи, серцево-судинної системи, діабету, онкології.

Тому лікарка рекомендує їм щепитись від грипу. Але робити це треба за 2-3 тижні до прогнозованого спалаху захворюваності. Вакцини від грипу з’являються на ринку з кінця жовтня.

«Але треба розуміти, що вакцинація не захищає від того, щоб захворіти. Вакцинація попереджує ризик розвитку тяжких і ускладнених форм хвороби. Тому вакцинуватись є важливо», –  пояснює Надія Прикуда.

оренда квартири Львів

Новини