На Львівщині посів ранніх культур розпочався раніше, ніж зазвичай

Фото: .golos.com.ua

Сприятливі погодні поточного тижня на Львівщині активізували посів ранніх ярих зернових культур.

Про це повідомляють в Львівській ОВА.

Господарства усіх категорій станом на сьогодні посіяли понад 3,9 тис. га ранніх зернових ярих культур (8,8% до прогнозованої площі). Драйверами посіву є ярі пшениця і ячмінь, їх частка складає 84% до всієї посіяної площі. Окрім того, аграрії приступили до посіву вівса.

Прогнозована площа ранніх зернових і зернобобових культур у господарствах усіх категорій у сезоні 2024 складає 44,1 тис. га, в тому числі в комерційному секторі – 14,5 тис. га. 

Станом на 28 березня у комерційному секторі посів ранніх ярих культур розпочали у всіх районах області. Всього посіяли 2,4 тис. га (17% прогнозованої площі), зокрема: пшениці ярої – 1,7 тис.га, ячменю ярого – 0,6 тис.га, вівса – 0,1 тис.га. З посіяної площі 90% припадає на Львівський та Червоноградський райони, аграрії яких посіяли відповідно 1,2 та 1 тис.га.

«Сезон посіву ранніх ярих зернових культур на Львівщині розпочався більше трьох тижнів тому і площі засівались фрагментарно, де дозволяли ґрунтові умови. За темпами посіву навіть при несприятливих погодних умовах впродовж 2 тижнів ми випереджаємо минулорічні показники більш як на 50%, дотримуючись календарних термінів посіву», – пояснила директорка департаменту агропромислового розвитку Тетяна Гетьман.

оренда квартири Львів

Новини