На Львівщині презентували перший в Україні футбольний клуб для ветеранів із ампутаціями

Фото: ЛОВА

Футбольний клуб «Покрова АМП» розпочав свою діяльність у вересні 2023 року. Команду створили за ініціативи отців Салезіанського згромадження УГКЦ. Її гравцями є військові, які захищали країну на фронті.

Про це повідомляють в Львівській ОВА.

Це перша в Україні футбольна збірна осіб із ампутаціями, а також перша у світі, яка тренується на снігу. Крім того, «Покрова АМП» стала базовою командою національної збірної України з футболу серед гравців із ампутацією кінцівок, яка восени посіла друге місце в Лізі Націй-2023.

У 2024 році футболісти гратимуть у у чемпіонаті Польщі ПЗУ АМП Футбол Екстракласа, який є одним з найсильніших в Європі. Також команда мріє про те, аби й в Україні цей вид спорту розвивався і прагне в майбутньому зіграти у чемпіонаті України.

За правилами, футбол на милицях грають командами із семи людей на полі розміром 40х60 метрів. Польові гравці грають на милицях, милицю у них вважають продовженням руки, воротарі з ампутацією однієї руки перебувають під час матчу тільки в штрафному майданчику.

«Пишаємося, що на Львівщині є такий потужний спортивний та соціально важливий проєкт. Ми подарували команді 20 абонементів для відвідування тренувань з плавання під керівництвом тренерів та реабілітологів. Заняття проходитимуть в межах нашої «Ліги Нескорених» – інтеграційного проєкту психологічної та фізичної реабілітації (абілітації) військовослужбовців та ветеранів », – розповів начальник управління молоді та спорту Львівської обласної військової адміністрації Роман Хім’як.

оренда квартири Львів

Новини