На Львівщині ще не було випадків, щоб підлітки вчиняли злочини під впливом серіалів – ювенальна поліцейська

Фото: 5.ua

У розпал війни з Росією серед української молоді набирає популярності серіал «Слово пацана», вироблений в РФ, що романтизує бандитизм і пізній СРСР. Саундтрек з цього фільму вже багато днів перебуває на першому місці чарту Top-100 Ukraine на Apple Music.

Про те чи, чи варто хвилюватись з цього приводу батькам, в ефірі програми «Головне за день» на «Першому  Західному» розповіла начальниця відділу ювенальної превенції ГУНП У Львівській області Ольга Ковальчук.

«Кожного року виникають якісь течії, які наші підлітки швидко підхоплюють. Ми мали певні перестороги щодо фільму «Гра в кальмара», бо боялись чи це не принесе сплеск насильства серед дітей. Стан таких речей регулярно моніториться. І ще не було таких випадків, щоб ті чи інші неправомірні дії були вчинені під впливом саме серіалів, які пропагують ті чи інші негативні речі. Крім того, поліція має досвід. Кілька років тому виникла гра  «Синій кит», це було щось нове, ми не знали, як з цим боротись.

Після того були інші ігри «Рудий лис», «Лялька Момо», але якогось негативного явища вони вже не несли. Так, як і сплеск ПВК «Редан» тривав всього кілька днів, і жодного факту бійок підлітків, принаймні в Львівській області, не відбулось», – пояснює Ольга Ковальчук.

Скриншот з програми «Першого Західного»

Вона каже, що представники поліції ведуть на певних соціальних платформах профілактичну роботу з батьками, вчителями, де закликають спілкуватись з дітьми, щоб помітити зміни в поведінці, які мають насторожувати.

«Дитина може стати, як дуже замкненою, так і дуже бурхливою, в залежності від характеру. На якісь речі вона може реагувати дуже емоційно. Ті, які раніше її не дратували, почали дратувати. Тобто, передовсім, це зміна поведінки. Також зміна звичок. Дитина робила щось так, а потім перестала це робити, чи щось нове почала робити. Це також спілкування з друзями, рівень навчання. Тобто, потрібно спостерігати всі навики», – говорить поліцейська.

Якщо батьки помітили підозрілу поведінку дитини, вони можуть звернутись про допомогу до шкільного психолога, а ті вже, якщо виникає потреба, контактують з ювенальними поліцейськими, додає Ольга Ковальчук. Вона наголошує, що за кожною школою в області закріплений ювенальний поліцейський.

За її даними, за цей рік на Львівщині 54 дитини вчинили 111 кримінальних правопорушень. В порівнянні з довоєнним періодом, відбувся спад дитячої злочинності.

оренда квартири Львів

Новини