На Львівщині стартувала конференція щодо розвитку сільських територій на шляху до ЄС

Фото: ЛОР

Українські та польські науковці й практики у межах конференції «На шляху до ЄС – розвиток сільських територій» сьогодні, 21 травня,  обговорюють питання важливості багатофункціонального  розвитку сільських територій для економічної стійкості.

Про це повідомляють в Львівській обласній раді.

Організаторами заходу є представництво Польської академії наук у Києві, Інститут розвитку села та сільського господарства Польської академії наук (IRWiR PAN), Український католицький університет (УКУ).

«Шлях інтеграції у європейські структури – складний. Він лежить через важливі, часом важкі реформи. Для Львівщини вони особливо відчутні. Адже у сільській місцевості в нашій області проживають – близько 40% всього населення Львівщини. Тож говорячи про розвиток села, ми думаємо не лише про аграрний сектор, який в економіці сільських територій часто домінує, а й про медицину, освіту, інфраструктуру, експорт, інтеграцію ВПО, доступність. Людина, яка проживає у селі, має отримати всі ті ж послуги, що й містяни.

Для цього село потребує фінансової підтримки. Тому нам важливо зараз, аби українські фермери та сільські виробники мали доступ до міжнародних програм та грантів», – зауважив в.о. голови Львівської обласної ради Юрій Холод.

Наприклад, минулого року, Львівщина була пілотною в Україні областю в проєкті Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО) «Комплексне, конкурентоспроможне та економічно раціональне створення ланцюжків доданої вартості у сільському, рибному та лісовому господарствах». Аграрії Львівщини отримали гранти на суму більше 27 млн грн. Цьогоріч на розгляді комітетів ФАО 57 заявок на суму більше 39 млн грн.

Як зазначив Юрій Холод, у межах обласного бюджету цьогоріч на Львівщині надають підтримку лише ветеранським господарствам. Якщо минулого року для аграрного сектору вдалося скерувати 45,1 млн грн. на підтримку мікро та малих суб’єктів підприємництва, то зміни щодо податкових надходжень до бюджету, а також потреба ще більшої підтримки ЗСУ, цьогоріч змусили скоротити закладені у бюджеті області кошти до 10,2 млн. гривень.

оренда квартири Львів

Новини