На Львівщині стартував Всесвітній тиждень імунізації

Фото: rodyna-medical.com.ua

З 21 по 30 квітня відзначають Всесвітній тиждень імунізації (EIW) з метою підвищення розуміння важливості вакцинації. Це означає більше розмов про важливість вакцини та користі дотримання календаря щеплень. За оцінками ВООЗ, завдяки імунізації щорічно вдається запобігти смертям більше 2 млн людей.

Про це йшлося в програмі «ОЧІ» на «Першому Західному».

Вакцинували, вимірювали рівень глюкози, рахували індекс маси тіла – усе це робили у модульному містечку для внутрішньо переміщених осіб на Сихові. А додатково можна було зробити тести на гепатити А,В,С, сифіліс та ВІЛ.

«Задоволена. Дівчата дуже уважні. Мене щепили від правця, дифтерії. Дізналась про вакцину від нашої адміністрації. Вирішила скористатись цією нагодою», – розповідає мешканка модульного містечка Катерина Кальянова.

Імунізація визнана однієї з найуспішніших і найефективніших заходів охорони здоров’я. Але стосовно вакцинації і досі є багато міфів. Розвіяти їх, забрати страх перед щепленням – особливе завдання медиків цього тижня.

«Є живі та інактивовані, антитоксини і хімічні вакцини. Навіть в живій вакцині, в якій міститься збудник, в штучний спосіб нівелюється його патогенність. Він не здатний заразити людину. Коли ми повторно стикаємся з тим самим збудником, наш організм вже знає, як саме з ним боротись»,  – пояснює епідеміологиня Ніколетта Гулима.

Не треба боятись робити кілька щеплень одночасно. Цим ми не перевантажуємо свою імунну систему.

«Якщо одночасно вакцинувати від 10 інфекційних хворіб, то ми задіємо лише одну десяту всієї імунної системи організму дитини. Тому лікар завжди контролює всі щеплення, які можна поєднати в одне відвідування», – запевняє директорка Львівського обласного лабораторного центру МОЗ Наталія Іванченко.

Зараз на Львівщині стрімко зростає кількість хворих на кашлюк. Дорослим варто поновлювати вакцинацію кожних 10 років. Тож варто переглянути свою медичну книжку і за необхідності зробити бустерне щеплення.

оренда квартири Львів

Новини