На Львівщині стартував Всеукраїнський форум військових письменників

Фото: Всеукраїнський форум військових письменників

Вже вп’яте на Львівщині стартував Всеукраїнський форум військових письменників. Цього року – це перша літературна подія не лише для Львова, а й країни. Форум об’єднає авторів, серед яких є чинні військовослужбовці Сил оборони України, волонтери, цивільні та військові журналісти, представники пресслужб військових частин ЗС України, а також українські літератори, які з початком широкомасштабного вторгнення взяли до рук зброю, щоб захищати Батьківщину.

Про це в ефірі програми «Головне за день» на «Першому Західному» розповіла директорка Львівської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Романа Іваничука Тетяна Пилипець.

За її словами, аудиторія літературного форуму – доволі різна.

«З першого форуму ми поставили собі завдання знайти і звичні, і незвичні локації для таких літературних десантів. Тому ми маємо і ліцеїстів, і курсантів, і студентів. Маємо цього року  і нових цікавих партнерів – це приватні школи, які своїх старшокласників зосередили на такій темі. А вже на відкриті, спільні заходи приходять підписники», – розповіла організаторка.

За її словами, відмінність Всеукраїнського форуму військових письменників від інших літературних подій у тому, що до них часто приходять люди, які не так люблять читати, як прихильники «ВookForum» чи «Книжкового Арсеналу».

«До нас приходять люди, яким важливо наживо побачити людей, які можуть десь розвіяти страхи, десь підтримати морально. А десь просто показати своїм досвідом і вчинками, що всі ми можемо більше, ніж думаємо», – вважає Тетяна Пилипець.

Очікується, що на форум приїдуть понад два десятки авторів – військових, волонтерів, журналістів з різних куточків України. Організаторка наголосила на ще одній особливості події.

«Ми не маємо VIP-гостей. Навіть, коли до нас приїжджає лауреат Національної премії Шевченка – в нас є рівний доступ до наших авторів», – зазначила Тетяна Пилипець.

Але при цьому вона акцентувала на презентації книги письменника Олександра Терещенка, оскільки за його романом зняли фільм і на форумі планується його презентація.  

Форум військових письменників відбуватиметься впродовж 4-6 травня в Львівській обласній бібліотеці для юнацтва ім. Романа Іваничука.

оренда квартири Львів

Новини