На Львівщині створять 6 об’єктів природно-заповідного фонду

Фото: gluzd

Депутати Львівської обласної ради підтримали рішення щодо створення природоохоронних територій площею понад 1650 га в межах області. Мета ініціативи – збереження біорізноманіття, цінних вікових насаджень та підвищення екологічної свідомості населення. 

Як повідомляє пресслужба Львівської обласної ради, природоохоронними об’єктами стали:

1.Пралісової пам’ятки природи місцевого значення «Близці».

Ця унікальна лісова ділянка у Стрийському районі, площею 90,1 га, за дослідженнями науковців, має ознаки квазіпралісів і вкрита різновіковим багатоярусним насадженням природного походження віком 137-197 років. У складі деревостанів переважає бук лісовий із домішкою клена-явора і ялини європейської. Деякі дерева бука лісового досягли 100 см у діаметрі, ялини європейської до 105 см у діаметрі.

2. Ландшафтного заказника місцевого значення «Бескиди». 

Заказник «Бескиди» – загальною площею 1562,4 га створено на території філії «Самбірське лісове господарство» державного спеціалізованого господарського підприємства «Ліси України». «Бескиди» створили для збереження старовікових ділянок природних лісів, їх рослинного та тваринного світу, формування транскордонної екологічної мережі польсько-українського прикордоння. У складі деревостану проектованого заказника переважають бук та ялиця. Вік деяких старовікових дерев сягає до 300-400 років. Тут виявлено 7 видів рослин та 1 вид грибів, занесених до Червоної книги України.

3. Гідрологічного заказника місцевого значення «Травертинові джерела».

Заказник «Травертинові джерела» – загальною площею 4,4 га створено на території філії «Львівське лісове господарство» державного спеціалізованого господарського підприємства «Ліси України». «Травертинові джерела» створили для збереження природних утворень – травертинових формацій, які є специфічними карбонатними породами осадового типу і слугують оселищами багатьох рідкісних видів рослин і тварин та формують унікальний осередок біорізноманіття. У межах території проєктованого заказника наявні рідкісні та червонокнижні рослини.

4. Дендрологічного парку місцевого значення «Львівська Софіївка».

Парк «Львівська Софіївка» створений у Львові, площею 1,426 га. Це заповідання території комунального закладу Львівської обласної ради Львівського обласного центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді (ЛОЦЕНТУМ) для збереження комплексу, який має історичну, культурну та природоохоронну цінність, та вивчення різноманітних видів дерев і чагарників та їх композицій.

5 Ботанічної пам’ятки природи місцевого значення «Дуб села Гряда-Мирівка».

Вона розташована на території Добротвірської громади Червоноградського району. Вік дерева – понад 450 років, висота – 24 м, ширина крони – 22 м, обхват стовбура – 470 см. Збереження цінного екземпляру вікового дерева породи «Дуб звичайний» має особливу природоохоронну, естетичну, рекреаційну та історико-культурну цінність. Дуб є символом села Гряда, а його зображення введено в офіційний герб населеного пункту.

6. Ботанічної пам’ятки природи місцевого значення «Дуб Уєйського».

Дерево породи «Дуб звичайний» знаходиться у селі Павлів Радехівської громади на ділянці площею 0,2 га. Вік дуба – понад 170 років, висота – 25 м, обхват стовбура – 3 м. Екземпляр вікового дерева має особливу біологічну, культурну, естетичну цінність і може використовуватися у природоохоронних, науково-дослідних, освітньо-виховних цілях та для покращення туристичної привабливості регіону.

Також, під час сесії погодили розширення НПП «Сколівські Бескиди» на 10,6 га, приєднавши до нього землі Сколівського ДЛГП «Галсільліс».

оренда квартири Львів

Новини