На Львівщині впав експорт. В Львівській ОВА кажуть, що через блокування кордону

Фото: businessindia.co

2,5 млрд доларів заробила Львівщина торік на експорті. Це на 15% менше, ніж попереднього року. Знизилась і кількість підприємців, які оформляли товари на експорт. Таких було лише 1400. Щодо країн, куди їхали українські товари – це Польща, Німеччина, Словаччина, Угорщина, Нідерланди, Франція.

Про це в програмі «Головне за день» на «Першому Західному» розповів директор департаменту економічної політики ЛОВА  Степан Куйбіда.

«Війна змістила товаротранспортні шляхи, бо зупинились великі порти і відбулось переорієнтування на дорогу і колію, відповідно, тут Львівщина виграла. Але в 2023 році показники, дійсно, були трохи менші, в порівнянні з тим піком, який ми бачили в 2022 році. Це пояснюється декількома факторами. Передовсім, це питання польсько-українського кордону. Ця проблема виникла десь у вересні-жовтні. Пік – листопад, до грудня пішло на спад. Але це 4 місяці повноцінної роботи. Для експортерів Львівщини – це є великий тайм-лайн», – пояснює Степан Куйбіда.

Ще однією причиною, за його словами, є конкуренція. Не тільки Львівщина хоче завоювати ринок Європейського союзу.

«Є ще кілька проблем, з якими експортерам доводить працювати. Це – валютні розрахунки. Політика Нацбанку дещо ускладнює валютні операції. Друге – це налагодження виробничого процесу.  Тут зразу напрошується аргумент щодо кадрів. Ми розуміємо, як питання мобілізації відображається на реальному секторі економіки.

Ще одне – це сировина. Ланцюги постачання в нас суттєво змістилися.  Ми налагодили лише 85-90% з них.

Є ще проблема протекціонізму в деяких країнах Європи. Захищаємо національного товаровиробника не тільки ми», – зазначає посадовець.  

Найбільше Львівщина експортує деревину, олію та комплектуючі до устаткування.

оренда квартири Львів

Новини