На Львівщині вшанували пам’ять В’ячеслава Чорновола

Фото: ЛОР

Сьогодні, 25 березня, у Львові відбулись  пам’ятні заходи, присвячені 25-й річниці загибелі громадського діяча та політика, голови Львівської обласної ради першого демократичного скликання В’ячеслава Чорновола.

Про це повідомляють в Львівській обласній раді та обласній адміністрації.

Біля пам’ятника видатному українцю та Герою України зібралися громадськість, військовослужбовці, молодь, влада, депутати Львівської обласної ради теперішнього і попередніх скликань, а також соратники В’ячеслава Чорновола.

«Ворог ловив його, мучив і катував. А Вʼячеслав Чорновіл – змагався, вірив та перемагав. Сьогодні – 25 років, як ми втратили цього патріота, справжнього політичного лідера, головного рушія українських інтересів свого часу.

На превеликий жаль для всіх нас, він не став Президентом України, але був, є і буде нашим Героєм», зазначив голова Львівської ОВА Максим Козицький.

«Для мене честь представляти сьогодні Львівську обласну раду, де В’ячеслав Чорновіл був першим головою. Це людина, яка все своє життя присвятила боротьбі за українську незалежність. Часто можемо почути вислів, що історія не знає умовного способу. Але наша, українська історія має право на умовний спосіб. Ми маємо право думати й говорити вголос про те, якою б могла бути Україна, якби здобула незалежність на початку 20 століття. Якби не було Голодомору, не було розстріляного відродження, розстрілів у тюрмах і катівень по монастирях.

І що б було, якби Чорновіл не загинув за нез’ясованих обставин 1999-го року? Ці питання треба задавати світові та собі. В’ячеслав Максимович казав, що Україна починається з себе. Україна починається з кожного з нас. І напевно ми маємо задати собі питання, що ми зробили, щоб над українською державою майорів український прапор. Велика подяка В’ячеславу Чорноволу за все, що він зробив для української держави», – сказав заступник голови Львівської обласної ради Юрій Холод.

Від громади міста до урочистостей долучився перший заступник міського голови Андрій Москаленко.

«Будучи тут, ми розуміємо, наскільки цінною є кожна хвилина і кожен день для певного рішення. І наскільки ця хвилина і цей день може бути втраченим. В’ячеслав Чорновіл завжди буде для кожного з нас Героєм і тим, хто вказував вектор руху. Тому мати такий приклад і йти з ним по життю – особливо цінно. Пам’ятаймо про це», – сказав Андрій Москаленко.

Також сьогодні у Львівському палаці мистецтв за підтримки Львівської обласної ради відбудеться вечір пам’яті «Чверть століття Україна без В’ячеслава Чорновола».  Ініційований вечір пам’яті соратниками В’ячеслава Чорновола – Ігорем Калинцем, Михайлом Косівим, Степаном Давимукою, Миколою Горинем, Ореславою Хомик, Ярославом Кендзьором.

Фото: Львівська обласна рада

оренда квартири Львів

Новини