На Львівщині виросла кількість хворих на рак. Медики думають, як зарадити

Фото: sensus.zp.ua

Майже 8 тисяч нових хворих на рак виявили у Львівській області за минулий рік. Це на 1000 більше, ніж 2022 році. Але, згідно із статистикою, кількість хворих збільшується у всьому світі.

Про це йшлося в програмі «ОЧІ» на «Першому Західному».

Наприкінці 2023 року в Україні запровадили національну стратегію контролю за злоякісними новоутвореннями. Напередодні медики говорили про те, як реалізувати її на регіональному рівні.

«Є програми, які ефективно діють в наших західних партнерів. Вони потребують адаптації відповідно до умов і можливостей фінансування України. Ми працюємо над цим зараз. Є чіткі завдання, як медикам, так і іншим службам, що повинні контролювати якість продуктів харчування, якість води, повітря», – розповів заступник директора Національного Інститут раку МОЗ України Андрій Лукашенко.

Програма передбачає і забезпечення медзакладів сучасним обладнанням, наприклад, лінійними прискорювачами. Такий апарат точно спрямовує пучок променя саме на пухлину та не опромінює інші частини тіла.

Профільним медичним закладом, який займається діагностикою та лікуванням хворих на рак, є Львівський онкоцентр.

«Ми взяли більше пацієнтів, ніж попереднього року. І на жаль, ми взяли їх в більш занедбаних стадіях: ІІІ-ІV. Якщо взяти такі показники, як рак грудної залози і рак шийки матки, то ми бачимо зростання занедбаності дуже суттєве. Наприклад, рак шийки матки – це 29%. Це дуже великий показник», – говорить в.о. генерального директора Львівського регіонального онкологічного центру Олег Дуда.

Цієї неділі, 4 лютого відзначаємо Всесвітній день боротьби з раком. Найкращою турботою про себе у ці дні буде візит до лікаря, додаткове обстеження та вакцинація від вірусу папіломи людини. Адже, якщо рак виявити вчасно, його можна побороти.

оренда квартири Львів

Новини