В Львівській області затримали рекетирів, що «вибивали» гроші з внутрішньо переміщених осіб

Фото: СБУ

Служба безпеки України нейтралізувала діяльність злочинної групи, яка тероризувала і намагались тримати в страху жителів регіону. Рекетири переслідували й обкладали «даниною» місцевих жителів та внутрішньо переміщених осіб.

Про це повідомляють в управлінні СБУ у Львівській області.

Серед потерпілих були мешканці районного центру та підлітки-сироти, які вимушено переїхали до Львова у зв’язку з агресією РФ на території України. Рекетири переслідували й обкладали «даниною» місцевих жителів, створюючи штучні конфліктні ситуації або під виглядом «повернення боргів». Окрім цього дізнавшись, що підлітки-сироти отримують від держави грошову допомогу, зловмисники вимагали від них кошти за гарантування «спокійного життя» в містечку.

Зокрема, задокументовано, що у разі незгоди платити зловмисники погрожували застосувати фізичне насилля. Щомісячна плата за таку «безпеку» в середньому становила кілька десятків тисяч гривень.

Співробітники СБУ затримали трьох зловмисників під час одержання ними чергового «траншу» від одного з потерпілих у сумі 20 тисяч гривень.

Як виявилось, вони вже є фігурантами й інших кримінальних проваджень слідство над якими триває.

Затриманим повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.4 ст.189 Кримінального кодексу України (вимагання, вчинене організованою групою в умовах воєнного стану).

Наразі вони перебувають під вартою. Триває розслідування для притягнення до відповідальності всіх осіб, причетних до злочинної групи.

Учасникам загрожує до 12 років тюрми.

оренда квартири Львів

Новини