На Львівщині зростає кількість хворих на ГРВІ та коронавірус – лікар-інфекціоніст

Фото: kievvlast.com.ua

На Львівщині зростає кількість хворих, в яких коронавірус провокує важкі ускладнення. Зокрема, в Львівській обласній інфекційній лікарні – понад 50 таких недужих. Троє – у реанімації з важким запаленням легень, усі кисневозалежні і ніхто з них не був вакцинований. Хоча в області поширюється старий штам коронавірусу «Омікрон».

Про це в ефірі програми «Головне за день» на  «Першому  Західному» розповів лікар-інфекціоніст Андрій Орфін.

«Клінічна картина вірусу не дуже змінилась. Перших кілька днів пацієнти страждають від гарячки до 38-39 градусів. Бувають покашлювання, біль в горлі, нежить. І приблизно з 5-7 дня, інколи пізніше, розвивається пневмонія. І все те, що ми бачили, в 2020-2022 роках, а саме дихальна недостатність, потреба в кисневій терапії. Пацієнти звертаються пізно, тому в клініці ми бачимо тільки важких пацієнтів або середньоважких. Хоча є велика кількість легких пацієнтів, які знаходяться на контролі у сімейних лікарів», – говорить Андрій Орфін.

Заразність вірусу, за його словами, не змінилась тому, що Львівщиною далі циркулює старий штам «Омікрон». Але вплинули погодні умови: люди більше часу проводять в закритих приміщеннях, де є маси людей.  

Фото: ЛОВА

Водночас, як і раніше, до лікарень потрапляють здебільшого нещеплені.

«На питання про те, чому не щепились, кожен має своє пояснення. Хтось боїться 5G, мікрочіпів, хтось має якісь релігійні переконання. Є такі, хто є антивакцинатором в принципі. Хоча на сьогодні ми маємо повністю забезпечену повністю первинну ланку вакцинами. Можна прийти записатись на огляд до сімейного лікаря і отримати скерування на безкоштовну вакцинацію. Це є вибір кожного», – вважає лікар.

Він також радить щепитись і від грипу. Бо наразі сезон захворювання ще не стартував. Вірусів грипу у зразках дослідженого матеріалу від пацієнтів із ГРВІ в лабораторії Львівського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ поки не виявили.

Здебільшого, мешканці Львівщини хворіють на гострі респіраторні вірусні захворювання. Зокрема, минулого тижня таких зафіксували 10 428 випадків. У половині з них – хворіли діти.

оренда квартири Львів

Новини