На Львівщині зростає захворюваність на кашлюк – Наталія Іванченко-Тімко

medline-cmei.com.ua

В Україні зростає кількість хворих на кашлюк. Лише за перші два місяці цього року зафіксовано 515 випадків хвороби, що у 19 разів більше за аналогічний період торік. Майже 96%  хворих – це діти, більшість з яких дошкільного та раннього шкільного віку.

Про ситуацію в Львівській області і ризики  в програмі «Головне за день» на «Першому Західному»   розповідає генеральна директорка Львівського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України Наталія Іванченко-Тімко.

Вона зазначає, що зростання захворюваності розпочалось в 2023 році і не тільки в Україні, а у всьому світі.

«Якщо брати тільки 2023 рік, то ми маємо на Львівщині зареєстровано 85 випадків захворювання. При тому, що в 2022 році був зареєстрований лише один випадок. А за три місяці вже цього року ми маємо 123 випадки хвороби. Тобто, бачимо, що ріст спостерігається. Але, якщо згадати «доковідний» період, то кожного року ми мали 130, 150, 200 випадків захворювання на кашлюк. І кожні 5 років спостерігається підвищення числа хворих», – говорить медикиня.

Вона наголошує, що 95% хворих зазвичай – це діти, хоча і серед дорослих 4-5% щороку хворіє кашлюком.

«Якщо говорити про класичний перебіг кашлюку, то цей кашель – незвичайний. Інколи кажуть: «дитина кашляє, аж заходиться». Тобто, перші дні може починатись, як застуда. Трохи – нежить, трохи – температура. А може цей період пройти непоміченим. І зявляється «нападоподібний» кашель. Дитина кашляє, заходиться і не може відкашляти. По закінченню кашлю може бути блювота. І такий свист, подібний на півнячий звук. Може настати зупинка дихання. Ці напади найчастіше проявляються вночі. Їх кількість може бути від 2-3 до 40-50 за добу. Це класичний перебіг, який більш характерний для дітей», зазначає Наталія Іванченко-Тімко.

Скриншот з відео «Першого Західного»

У підлітків або дорослих кашлюк характеризується більше затяжним кашлем, понад 2 тижні. Якщо такий симптом присутній, то це підстава, щоб обстежитись на кашлюк. Хвороба є небезпечною, за словами медикині, оскільки може закінчитись навіть летальним випадком. Торік на Львівщині від кашлюку померла дитина.

«Летальний випадок – це вже найгірше ускладення. Але є й інші: такі, як зупинка дихання, запалення легень, різноманітні бронхіти. Описані випадки настання інсультів від такого виснажливого кашлю. Може бути розрив м’язів, переломи ребер. Як би це дико не звучало, але такі наслідки можуть бути. окрім того, сам перебіг кашлюку є дуже складний – людина виснажується емоційно, фізично», –продовжує Наталія Тімко-Іванченко.

Вона закликає вакцинуватись від кашлюку передовсім вагітним жінкам тому, що немовлят в Україні вакцинують тільки з 2 місяців. Також медикиня наголошує, що перенесений кашлюк не створює довічного імунітету і людина може захворіти вдруге.

оренда квартири Львів

Новини