На Львівщину прийшов грип – Наталія Іванченко-Тімко

Фото: УНІАН

Епідемія коронавірусної інфекції стрімко йде на спад. За минулий тиждень  на Львівщині було зафіксовано трохи більше 200 випадків цієї хвороби. Натомість, зростає кількість хворих на грип А. При цьому епідемії на території області поки немає.

Про це в ефірі «Першого Західного» розповіла керівниця Львівського обласного центру контролю і профілактики хвороб МОЗ України Наталія Іванченко-Тімко.

«Хвороби, що мають ознаки застуди, є викликані вірусами, в тому числі коронавірусом. Тому ми паралельно тестуємо матеріал таких хворих на інші віруси. Таким чином ми дізнались, що на Львівщину прийшов грип. У вівторок ми зареєстрували 40 нових випадків захворювання. Станом на сьогодні ми вже говоримо про 106 лабораторно підтверджених випадків», – говорить медикиня.

Але, на її думку, це не є чимось надзвичайним, бо кожного року з жовтня по квітень починається сезон підвищеного рівня захворюваності на гострі респіраторні вірусні інфекції. І загалом, сьогодні захворюваність на ГРЗ є на 11% нижчою від розрахованого епідемічного порогу, тому епідемії немає. Попри це, вона закликає мешканців, які захворіли, сидіти вдома і повідомляти про це сімейного лікаря. Оскільки частину хворих, у яких виявили грип, довелось госпіталізувати.

«Частину хворих госпіталізували через те, що була висока температура, яка погано піддавалась корекції. Частина з цих людей мали низку хронічних захворювань, і, відповідно, ознаки застуди провокували важчий перебіг основного захворювання. У декого було запалення легень у вигляді пневмонії. Але нічого надзвичайного не відбувається», – зазначає Наталія Іванченко-Тімко.

Попри це вона наголошує, що особливої уваги потребують вагітні жінки, люди з надлишковою вагою, з цукровим діабетом, люди з захворюваннями серцево-судинної або дихальної систем. Серед цих категорій виникають важкі ускладнення і періодично спостерігаються летальні випадки.

Лікарка також закликає тих осіб, які є хворими і відвідують сховища під час тривоги, носити з собою захисну маску. Якщо є можливість, дотримуватись дистанції у півтора метра, оскільки віруси в аерозолі долітають на таку відстань.

оренда квартири Львів

Новини