На львівських вулицях – ожеделиця. А в міськраді кажуть, що бракує двірників

Фото: sobitie.com.ua

Коли вночі мінус, а вдень – плюс, то вранці зазичай маємо ожеледь. Так і зараз львівські тротуари перетворились на безкоштовні ковзанки. Але містяни такій новації раді не дуже.  Особливо ті, кого такий ковзанярський досвід привів до травмпункту.

Про це йшлося в програмі «ОЧІ» на «Першому Західному».

Орест Кисіль – один з тих львів’ян, кого ранкова ожеледиця не просто відправила до травмпункту, а з серйозною травмою вклала на ліжко.

«Зранку, десь за п’ятнадцять сьома, йшов на роботу разом з дружиною. Виявилось, ожеледиця. Це на стику Малоголосківської та Варшавської. Впав. Перелом. Ніби й обережно ходиш, але все одно… Але не було посипано», – розповідає чоловік.

Таких історій і травм в львівській Лікарні Святого Пантелеймона Першого ТМО лише за минулу добу було майже чотири десятки.

«Я думаю,  за сьогодні можна очікувати вдвічі більше», – стверджує завідувач відділенням невідкладної медичної допомоги Лікарні Святого Пантелеймона Сергій Іщук.

На сайті Львівської міськради про ожеледь попереджали. А в управлінні житлового господарства мерії кажуть, що відреагували відповідно.

«Вночі на ранок працювало 59 одиниць техніки. Крім того для ручного прибирання залучались 1533 двірники та робітників саночистки. Щодо пріоритетності, в нас спочатку прибираються зупинки, пішохідні переходи і далі вже магістральні вулиці. І після того – вулиці нижчого класу. Єдине – двірники мають не тільки одну ділянку», – пояснює начальник управління житлового господарства Львівської міськради Владислав Іванов.

Тож на зимовий період у мерії запрошують львів’ян долучатись до команди двірників, аби слизьких тротуарів було якомога менше. І поки магістрат шукає працівників, медики дають поради про те, як правильно ходити по непосипаних тротуарах.

«Вибирати хороше якісне взуття.  Тримати руки постійно напоготові, не в кишенях, щоб в разі чого мати можливість групуватись і прийняти правильну позицію при падінні», – розповідає лікар Сергій Іщук.

оренда квартири Львів

Новини