На Личаківському цвинтарі розпочали демонтаж центральної алеї Марсового поля
- Понеділок, 30 жовтня 2023

На Марсовому полі Личаківського цвинтаря розпочався другий етап з ексгумації поховань радянського періоду.
Про це повідомляє пресслужба Львівської обласної ради.
«Розпочався 2 етап наших досліджень, які ми проводимо на Марсовому полі спільно з Львівською міською радою та адміністрацією Личаківського кладовища. Під час цього етапу буде проведено демонтаж плит центральної алеї та бетонного покриття. Після чого буде проведена ексгумація останків, – зазначив керівник Комунального підприємства Львівської обласної ради “Меморіально-пошуковий центр «Доля», депутат Святослав Шеремета. – Вперше ми маємо справу з таким масштабним і складним для виконання об’єктом».
Згідно з документальними даними, на цій території є 340 таблиць, на кожній з яких виписано по 10 прізвищ. Загалом – 3400 прізвищ.
«Наші попередні дослідження показали, що документація, яку робив радянський режим, є далекою від реалій. Ймовірно, що не під усіма цими плитами є поховання. Тільки дослідження покажуть реальну картину. Після демонтажу плит і бетонної частини фахівці центру «Доля» проведуть дослідження. У випадку виявлення останків буде проведена ексгумація з подальшим перепохованням на одному з кладовищ Львова. Відповідно, що і плити будуть також перенесені», – каже пошуковець.

Архівні фотографії свідчать про велику кількість поховань у верхній частині поля періоду Першої та Другої світової війн. Ще під час першого етапу дослідження поховань, які провели на газоні поруч з центральною алеєю, фахівці «Долі» віднайшли та ексгумували 653 останки. Переважна більшість поховань здійснена у повоєнний період, менша кількість – періоду Другої Світової війни. Також були знайдені останки 29 загиблих у Першу Світову війну.
«У 1972 році радянська влада тут спорудила меморіал. Як показали результати першого етапу дослідження, насправді ніхто не займався перепохованням і увічненням пам’яті тих, хто тут лежав. Просто розрівняли надгробки, частину вивезли, а частину прикопали землею. Зробили центральну алею, а зліва і справа створили газон. Довгий час не було відомо, що під трав’яним газоном є поховання», – розповідає Святослав Шеремета.
В липні 2023 Міністерство культури дозволило демонтаж і перенесення поховань з центральної алеї. Роботи з ексгумації пошуковці сподіваються завершити до кінця року. Тривалість робіт залежатиме від погодних умов і від кількості виявлених нашарувань поховань.

Новини
- Сьогодні
- 03 Квітня
- Більше новин