На Марсовому полі у Львові стартував завершальний етап пошукових та ексгумаційних робіт

Фото: ЛОР

1132 радянських останки знайшли на полі почесних поховань у Львові. На місці, яке львівяни знають як Марсове поле, ховають новітніх героїв, які загинули за нашу незалежність. Однак, щоб облаштувати Меморіал захисникам та захисницям поле слід звільнити від останків енкаведистів. Там розпочали третій етап робіт з ексгумації.

Про це йшлося в програмі «ОЧІ» на «Першому Західному».

Екскаватор забирає землю, у якій ще декілька хвилин тому були останки тих, хто колись боровся з українським підпіллям – енкаведисти. Тепер з того, що від них залишилось, струшують землю. Кістки витягують, а згодом перепоховають. Зараз грунт досліджують.

Нагадаємо, тут колись був газон, але ніхто не здогадувався, що під ним.

«Ми всі з вами прекрасно пам’ятаємо, що про це ніхто не знав, не пам’ятав, і в спекотні дні досить часто на цьому трав’яному газоні відпочивали люди навіть, вигулювали собак. І це було дуже неприємно», – розповідає директор меморіально-пошукового центру «Доля» Святослав Шеремета.

Святослав Шеремета, фото: ЛОР

Під першим шаром – надгробки, які колись просто скинули в землю  на різній глибині, в хаотичному порядку. Ще глибше – кістки та черепи.

«Якщо зголосяться родичі, щоб провести ідентифікацію, то теоретично, це можна зробити. Це є менш точний метод, але він також є можливий. Це є особисті речі загиблого. Це може бути медальйон з ініціалами, документи з особистими даними», – продовжує Святослав Шеремета.

Якщо дозволить погода і не дощитиме, то роботи планують завершити вже до кінця травня.

Фото: ЛОР

«Ми плануємо перепоховати на Голосківському кладовищі. Там вже здійснюють підготовчі роботи. І ми плануємо, все-таки цього року все завершити всю процедуру перепоховання останків, які ми тут ексгумували», – зазначає керуюча справами виконавчого комітету Львівської міськради Наталія Алєксєєва.

Як виглядатиме Меморіальний комплекс без радянського сліду – вже вирішують у міській раді. Свої заявки подали понад 50 архітекторів. А після 18 березня засідатиме журі, яке обире найкращий проєкт.  

оренда квартири Львів

Новини