На польсько-українському кордоні відновились протести, бо наближаються вибори до Європарламенту – аналітик «Детектор медіа»

Фото: Держприкордонслужба

Польські фермери поновили блокування кордону з Україною. Зокрема, протестувальники не пропускають вантажівки на виїзд з України в пункті пропуску «Рава-Руська – Гребенне». Представники місцевих фермерських господарств виступили з вимогою зменшити ввезення зернових культур на територію РП з України.

Про причини відновлення протестів і їх тривалість в програмі «Головне за день» на «Першому  Західному» розповів аналітик з дезінформації Центру досліджень «Детектор медіа» Артур Колдомасов.

«Дата протестів – не є випадковою. Вона синхронізована із більш масштабним протестом, який відбувається зараз у Брюсселі. Все це наближено до виборів до Європарламенту. Всі протести фермерів в країнах Європи, зокрема в Польщі, є скоординованими.
Фактично, це частина тиску на виборців. І це частина передвиборчої кампанії об’єднаних правих сил
», – говорить Артур Колдомасов.

За його словами, наразі чіткої інформації про те, кого пропускають, а кого ні – немає. Серед організаторів панує хаос, а в польському уряді неохоче коментують ситуацію.

Він зазначає, що акції протесту організовують ті самі, що страйкують з 2019 року по всьому Євросоюзу.

«Однак, у Польщі після повномасштабного вторгнення РФ в Україну, вони набули дещо антиукраїнського характеру. Це посилюється російською пропагандою і праворадикальними партіями Польщі. І відповідно, найболючішим аспектом для польських фермерів є питання кордону з Україною.  Фермери тепер шукають інших винних у своєму становищі. Зокрема, йдеться про грецьку полуницю, румунські черешні і т.д. Їм конче треба знайти крайнього», – пояснює експерт.

Хоча головна вимога аграріїв – це скасування ініціативи Єврокомісії «Зелена угода», яка ставить за мету екологічні зміни в  Євросоюзі задля досягнення кліматичної нейтральності до 2050 року. І поки ця питання не буде вирішено, а відтак, російська пропаганда буде бачити можливості для себе – протести триватимуть, вважає експерт.

Якщо ж говорити про тривалість пікету польських фермерів на українському кордоні, то на думку Колдомасова, це буде залежати і від головних протестів у Брюсселі, а вони наразі не дали ефекту, на який очікували. Зокрема, на пікет приїхало вдесятеро менше аграріїв, ніж планувалось.

оренда квартири Львів

Новини