На процеси, що відбуваються в залізничній лікарні – медуніверситет не впливає – Орест Чемерис

Фото: Вікіпедія

Залізничну лікарню у Львові планують передати на баланс медуніверситету, щоб створити у ній університетську клініку. В лікарні вже почались масові звільнення. Однак, медуніверситет до цього  не має жодного стосунку. 

Про це в ефірі програми «Головне за день» на «Першому Західному» заявив в.о. ректора Львівського медичного університету Орест Чемерис.

За його словами, для нього, як очільника  університету, пріоритетом номер один є поява університетської лікарні. Як базову розглядають лікарню Укрзалізниці. Сьогодні відбуваються певні процедури з передачею лікарні Міністерству охорони здоров’я для створення університетської лікарні.

Він нагадав, що процес розпочався ще в кінці 2021 року. Тоді з’явилось звернення «Укразалізниці» до обласних адміністрацій розглянути можливість подальшого існування закладу, оскільки діяльність лікарні не є їхньою профільною діяльністю. І, власне тоді, за участі МОЗу та Львівського медуніверситету, виникло бачення створити університетську лікарню.

«На сьогодні лікарня належить «Укрзалізниці». Відповідно, на всі ті процеси, які відбуваються зараз, ні МОЗ, ні університет, не можуть впливати. Але особисто скажу: університетські лікарні потрібні лише стіни? Для того, щоб повноцінно функціонувала лікарня, потрібен заклад з кадрами, медперсоналом, який працює в лікувальній установі. Тому, якщо вже буде прийнято рішення, що заклад передається медуніверситету, звичайно, навчальний заклад буде зацікавлений в збереженні кадрового потенціалу», – наголошує Чемерис.

За його словами, схему того, як будуть переводити працівників в нову структуру,  визначать в момент, коли буде готове офіційне розпорядження Кабміну. Хоча університет, за словами Ореста Чемериса, готовий зберегти весь персонал залізничної лікарні. Але за умови, що лікарня буде працювати за програмами медичних гарантій.

«Це стимулює розвиток, бо заклад працює в таких умовах, що кожен лікар бореться за пацієнта. І відтак, керівництво думає над тим, як зберегти якісного медичного працівника, і головне, яким чином покращити матеріально-технічну базу для того, щоб пацієнт сам вибирав той чи інший заклад»,  – зазначає виконувач обов’язків ректора медуніверситету.

Він говорить, що у  всьому світі університетські лікарні – це заклади, де лікуються найважчі клінічні випадки.  Університетські лікарні – це найбільш спеціалізовані заклади, куди звертаються у тих випадках, коли вони пролікувались у інших закладах, але не змогли отримати якісну медичну допомогу.

оренда квартири Львів

Новини