На приватизацію ми виставляємо майно, яке неефективно використовується, – Юрій Холод
- Понеділок, 12 вересня 2022
39 об’єктів державної власності на Львівщині виставлять на приватизацію. Кабінет міністрів України відновлює приватизацію підприємств державної власності, що була призупинена на період воєнного стану.
Про це в ефірі «Першого Західного» повідомив заступник голови Львівської обласної ради Юрій Холод.
За його словами, і комунальне, і державне майно має підлягати приватизації, якщо воно неефективно використовується.
«Основне завдання, яке сьогодні стоїть перед урядом – забезпечення наших хлопців і дівчат на фронті всім необхідним. А це великі кошти, яких сьогодні нам не вистачає. Ми отримуємо допомогу від міжнародних партнерів, але цих коштів є недостатньо. Тому один із найефективніших методів – це продаж і приватизація того майна, яке простоює», – говорить посадовець.
За його словами, показниками ефективності використання держмайна є те, як підприємства оновлюються, чи купують нове обладнання, в яких умовах працюють робітники. Якщо цього не дотримуються, значить підприємство працює неефективно.
«Це означає, що держава не знайшла належного менеджменту, щоб ці підприємства працювали. Не може з цим справлятись – відповідно, на приватизацію. Прийде новий бізнес, який точно дасть робочі місця і точно дасть для місцевих бюджетів ПДФО. Держава не може конкурувати з бізнесом. В бізнесу є ефективніші інструменти, щоб працювати на різних ринках. Держава має виконувати свої функції: соціальні, охорони здоров’я, освіти, але точно не бізнесу, не виробництва якоїсь продукції», – переконаний Юрій Холод.
Що ж до вигоди від приватизації для територіальних громад, то він вважає, що народні депутати повернуться до другого читання законопроєкту №4572 «Про внесення змін до Закону України “Про Фонд державного майна України” та інших законодавчих актів України щодо сприяння залученню інвестицій в процесі приватизації та оренди державного і комунального майна». У ньому йдеться про те, що 10% надходжень від малої приватизації буде надходити до місцевих бюджетів розвитку місцевих громад.
«Я думаю, що депутати сьогодні хотіли би показати ефективну роботу, і вони готові повернутись до цього законопроєкту. Хоча я вважаю, що всі гроші від приватизації треба віддавати Державному бюджету, бо він є основним покривачем всіх видатків війни з Росією», – говорить Юрій Холод.
Він також вважає, що в наступному році доведеться повернутись до теми приватизації і комунального майна, яке також використовується неефективно.
Раніше в Львівській обласній військовій адміністрації заявили, що нинішня приватизація держмайна відбуватиметься на спрощених умовах. Тобто, приватні підприємці зможуть викупити цілісні майнові комплекси, в тому числі і ті, які є під арештом. В такому випадку покупець також зобов‘язаний погасити раніше накопичені борги.
Також зростатимуть гарантійні внески, а оплата за актив відбуватиметься до укладання договору купівлі-продажу. Процес приватизації від оголошення аукціону до підписання договору займатиме не більше двох місяців.
Якщо в аукціоні буде зареєстрований лише один учасник, він зможе викупити об’єкт за запропонованою ним ціною, але не нижче стартової. Якщо ж з першого разу покупців не буде, то дозволятимуть проводити повторні аукціони. Допускатимуть покрокове зниження стартової ціни, але не більше, ніж на 50%.
Серед об’єктів, виставлених на продаж є: спиртові заводи в Угерську, Гніздичеві, Вузлове, готель «Власта», «Львівський ювелірний завод», база відпочинку «Трембіта» у Верхньому Синьовидному.
Новини
- Сьогодні
- 22 Листопада
- Більше новин