На пункт пропуску в Угринові я б не радив їхати навіть легковому транспорту – керівник Львівської митниці

Фото: ДПСУ

В.о. начальника Львівської митниці Андрій Кузнік не рекомендує перетинати польсько-український кордон в пункті пропуску Угринів-Долгобичув. Через польських протестувальників там проблеми можуть виникнути навіть в пасажирського транспорту.

Про це він заявив в програмі «Головне за день» на «Першому Західному».  

«Наразі пасажирські перевезення, легковий транспорт переміщуються в звичному режимі всюди, окрім пункту пропуску в Угринові. Там є складнощі, оскільки одразу за пунктом пропуску стоять мітингарі і блокують дорогу», – зазначив митник.

Він підкреслив, що якщо в Польщі таки вирішать повністю перекрити кордон, то «експорт-імпорт України впаде майже до нуля» тому, що Львівська митниця забезпечує до 5 млрд грн надходжень щомісячно.

Крім того, через польсько-український кордон ввозиться до 7-8 тисяч тонн гуманітарної допомоги і 2-3 тисяч автомобілів щомісяця. Хоча кількість такого вантажу зменшилась в порівнянні з початком війни.

І це не пов’язано з новими правилами ввезення гуманітарної допомоги, бо суттєвих змін, за його словами, не відбулось.

Андрій Кузнік, скриншот з відео «Першого Західного»

«На сьогодні можна подати декларацію, як в паперовому, так і в електронному вигляді. Єдине – отримувач гуманітарної допомоги має бути зареєстрованим в Реєстрі отримувачів гуманітарної допомоги, який супроводжує Мінсоцполітики. Труднощі бувають в тому, що люди завозять гуманітарну допомогу для благодійного фонду чи організації, які не зареєстровані в цьому Реєстрі. Наші співробітники на своєму рівні допомагають волонтерам. Якщо треба, ми виходимо на Мінсоцполітики і у звязці допомагаємо зареєструватись, щоб швидше доставити гуманітарну допомогу», – пояснив Андрій Кузнік.

Він також розповів, що на митниці зараз працюють над цифровізацією митних процедур, які здійснює митний інспектор на кордоні, щоб все «було прозоро і зрозуміло». Це мало би зменшити корупцію на митниці.

«Крім того, є ще два аспекти. Це підвищення матеріального становища і соціального захисту  інспекторів і невідворотності відповідальності за свої неправомірні вчинки», – наголосив керівник Львівської митниці.

За його словами, нині інспектор митниці має оклад – приблизно 9,5 тисяч гривень. Але з надбавками і стажем в нього виходить до 18-19 тисяч гривень на руки.  

оренда квартири Львів

Новини