На саміті G7 Україна підпише безпекову угоду не тільки зі США, а й з Японією

Фото: BBC

У четвер, 13 червня, на полях саміту «Групи семи» в Італії очікується підписання двосторонньої безпекової угоди між Україною та Японією – на додачу до угоди із США, про яку стало відомо раніше.

Про це повідомив президент Володимир Зеленський.

«Під час зустрічей із президентом США Джозефом Байденом і прем’єр-міністром Японії Фуміо Кішідою підпишемо двосторонні безпекові угоди. Документ зі Сполученими Штатами буде безпрецедентним, як і належить лідерам підтримки України.

Рік тому на саміті НАТО у Вільнюсі G7 ухвалила Декларацію про підтримку України. Сьогодні в межах цієї Декларації ми підписуємо дві останні безпекові угоди з членами «сімки». Український народ, наші воїни бачать, що G7 назавжди з Україною.»

За словами Зеленського, велика частина саміту «Групи семи» в Італії буде присвячена нашій оборонній та економічній стійкості України: «І ми чекаємо сьогодні важливих рішень».

Головні теми: розвиток коаліції винищувачів, пришвидшення навчання пілотів, прискорене постачання літаків. Розбудова української системи ППО на основі найпотужніших західних комплексів та нарощування далекобійних спроможностей. А також – затвердження формату використання російських активів на користь України, зокрема для розвитку нашого ОПК, спільного виробництва зброї.

«Сьогодні я візьму участь у засіданні «Групи семи» та проведу серію двосторонніх зустрічей: із господаркою саміту, головою Ради міністрів Італії Джорджею Мелоні, прем’єр-міністрами Канади та Великої Британії Джастіном Трюдо та Ріші Сунаком, президентом Європейської ради Шарлем Мішелем та директоркою-розпорядницею МВФ Крісталіною Георгієвою.»

оренда квартири Львів

Новини