На сесію обласної ради підготували проєкт рішення щодо концепції відбудови Музею Романа Шухевича

Фото: Варта 1. На фото – музей Романа Шухевича у Львові, знищений росіянами 1 січня 2024 року

Комісія з питань культури, інформаційної політики та промоції напрацювала проєкт рішення на сесію Львівської обласної ради «Про відбудову Музею генерал-хорунжого УПА Романа Шухевича та забезпечення захисту музейних установ і місць національної пам’яті Львівщини в умовах воєнного стану».

Відповідне рішення члени комісії погодили на своєму засіданні у вівторок, 30 січня – інформує пресслужба Львівської облради.

Зокрема, депутати пропонують напрацювати концепцію відбудови та вжиття заходів для відновлення та збереження Музею генерал-хорунжого УПА Романа Шухевича та експозиції  музею. Також  хочуть розвинути музейно-меморіальний простір шляхом створення нових музейно-експозиційних площ.

На комісії також заслухали керівника Львівського історичного музею Романа Чмелика, сектором якого є музей Шухевича на Білогорщі. Він розповів про наслідки атаки на музейну установу і варіанти відбудови, які зараз обговорюється, а також плани щодо популяризації постаті Шухевича. «Уже зараз ми  підготували заявку на конкурс в Українському культурному фонді щодо створення віртуального музею Романа Шухевича і дуже сподіваємося його виграти», – повідомив Роман Чмелик. 

Окрім того, комісія затвердила склад оргкомітету щодо відзначення року Володимира  Шухевича та  Августина Волошина.

Також депутати підтримали пропозицію напрацювати проєкт рішення щодо вшанування 80-х роковин  депортації українців  з Лемківщини, Надсяння, Холмщини, Південного Підляшшя, Любачівщини, Західної Бойківщини та розробити відповідний план заходів.

Фото: ЛОР
оренда квартири Львів

Новини