На свята Львів заповнений туристами лише на 50-60%, – Наталія Табака

Фото: pmg.ua

Туризм – на паузі. На новорічні свята туристичний Львів завантажений лише на 50-60%, гірські райони – на 70-80%. При цьому до війни Львівщина мала заповнення на 100%.

Про це в ефірі «Першого Західного» розповіла керівниця управління туризму Львівської обласної військової адміністрації Наталія Табака.

За її словами, в той же час надходження від туристичного збору цього року зросли. Це тому, що через війну в готелях і санаторіях жили вимушено переміщені особи.

«Туристичний збір нині становить майже 41 мільйон гривень. В 2021 році, він був на рівні 23 млн грн. Розуміємо, що є наплив і відпочивальників, і тих, хто вимушено перечікує той час, поки в їхньому домі небезпечно знаходитись. Хоча сьогодні складно сказати, де взагалі є безпечно», – зауважує посадовиця.

За її словами, зараз найбільшою популярністю користуються гірські напрямки і курортні: Трускавець, Східниця, Моршин.

«Але відпочивальник змінився. Вже не має таких, хто приїжджав на санаторно-курортне лікування. Переважно зараз їдуть або на швидкий відпочинок, або триваліший, але без лікувальної частини», – розповідає Наталія Табака.

Також в переліку бажаних послуг туристи почали зазначити наявність безперебійного живлення, постійного водопостачання.

«Відпочивальники ставляться з розумінням до ситуації з відключеннями електроенергії, але якщо брати очікування до послуги і якості сервісу, то вони не знизились. Так, як і під час ковіду, вимоги посилились. Люди більше відчувають цінність своїх фінансів, що вони витрачають. Тому дякуємо нашому туристичному бізнесу: рестораторам, готелярам, які тримають рівень послуг», – говорить Наталія Табака.

Вона запевняє, що всі гірськолижні курорти забезпечені генераторами на випадок відключення електроенергії.  Але чиновниця не впевнена, чи в умовах довгого блекауту гірським витягам вдасться довго працювати.

Що ж стосується в’їзного туризму, то наразі через війну бажаної кількості іноземних туристів немає. Здебільшого, приїжджають лише міжнародні волонтерські та бізнесові місії і журналісти. Але на думку Табаки, після Перемоги ми будемо мати значний зріст іноземного туризму.

Новини