На території Львівського геріатричного пансіонату намагаються зупинити незаконне будівництво

Фото: Львівський геріатричний пансіонат, facebook

Територія Львівського геріатричного пансіонату, в якому проживають понад три сотні людей похилого віку, зацікавила забудовників. Понад 10 років тому майже 2 га землі пансіонату передали в користування громадській організації (ГО). На території вона зареєструвала будівлю, якої насправді немає. А декілька днів тому тут з’явилась техніка з наміром розпочати будівництво. Львівська міська рада готує позов до суду, аби відстояти геріатричний пансіонат.

Про це йшлося в програмі «ОЧІ» на «Першому Західному».

«Оця вся ділянка, 14 га. Спір йде навколо 2,4 га, які є в постійному користуванні громадської організації», – показує план території начальник юридичного відділу Львівської обласної ради Ярослав Гасяк.

За його словами, за 14 років ГО, яка має право користування землею, тут не вдарила пальцем об палець, хоча декларує будівництво.

«Ми захищаємо інтереси нашого комунального закладу, який має цю земельну ділянку. Історично ця вся земельна ділянка належала геріатричному пансіонату», – говорить Ярослав Гасяк.

Ярослав Гасяк, скриншот з відео «Першого  Західного»  

Аби видати бажане за дійсне, тобто показати будівництво, днями на територію заїхала техніка. Контури майбутньої споруди невідомі виклали просто з каменю. Через такі дії керівництво геріатричного пансіонату звернулось до поліції. Про інцидент повідомили і мерію.

«На папері зареєстрували право власності. Будівлі немає, але вони просто хотіли зробити те, що є на папері, в натурі. Щоб потім це все було складніше скасувати», – говорить заступник голови Львівської тергромади Любомир Зубач.

Поки за цим фактом відкрили кримінальне провадження, в міськраді готують наступний крок. В порядку денному наступної сесії буде спеціальна ухвала.

«Ця ухвала передбачає закріплення за геріатричним пансіонатом земельної ділянки 14 га в повному обсязі. В тому числі тих 2,4 га, які давно, ще в 2009 році, з незрозумілих причин віддали якійсь громадській структурі», – продовжує Любомир Зубач.

Скриншот з відео «Першого  Західного»  

А в геріатричному пансіонаті на землю теж вже мають плани. В майбутньому тут постане центр реабілітації.

«Це буде реабілітаційний центр для наших же людей з інвалідністю. Зрештою, наші хлопці теж воюють, їм треба буде теж кудись повертатись на реабілітацію. Будемо все разом робити», – говорить в.о. директора Львівського геріатричного пансіонату Етері Пасека.

Позицію ГО інвалідів «Центр реабілітаційних ініціатив «Діяльне милосердя», яка і мала би за майже 15 років звести тут реабілітаційний центр, журналісти намагались дізнатись за вказаним в мережі телефоном, але ніхто не відповів.

оренда квартири Львів

Новини