На території озера Наварія Львівська міськрада збирається облаштувати рекреаційну зону

Фото: ЛМР

На території пляжу Щирецького водосховища Львів облаштує рекреаційну зону з водних видів спорту. Відповідне рішення 19 квітня одноголосно погодив виконавчий комітет Пустомитівської міської ради. Як зазначив заступник міського голови Львова з містобудування Любомир Зубач, йдеться не про капітальне будівництво, а про благоустрій. Облаштовувати спортивну базу будуть за позабюджетні кошти. А користуватися нею зможуть усі охочі.

Про це повідомляє пресслужба Львівської міськради.

Озеро Наварія є у користуванні «Львівтеплоенерго», але розташоване на території Пустомитіської громади. Тож Львів звернувся до громади Пустомит щодо надання необхідного дозволу для облаштування там благоустрою. Концепцію облаштування цієї території передбачає встановлення елементів благоустрою, облаштування спортивних майданчиків, пішохідних доріжок, місць для кемпінгу, реорганізацію паркувальної зони тощо.

«Основне функціональне призначення озера Наварія – це технічна водойма «Львівтеплоенерго», але за всіма своїми характеристиками це є ідеальне місце для відпочинку, рекреації і занять спортом.  А ми поставили собі амбітну ціль – зробити на одній з локацій озера якісну спортивно-рекреаційну зону в межах напрямку UNBROKEN-Sport. Вже певний час  спільно працюємо з Пустомитівською міською радою, з Федерацією веслярства та обрали локацію, де хочемо почати влаштовувати спортивну базу, де зможуть тренуватися діти, де відпочиватимуть і проходитимуть реабілітаційні процедури наші військові, які цього потребують», – розповів Любомир Зубач. 

На важливості реалізації цього проєкту наголосив і міський голова Пустомит Олег Серняк. Він зауважив, що зараз розвивати озеро як спортивно-рекреаційну локацію дуже актуально, адже саме  такої реабілітації потребують багато наших захисників. 

«Також слід розуміти, що земля під водосховищем і навколо нього перебуває у власності Пустомитівської громади. А все майно, яке споруджується,  – у власності Львівської громади, на балансі Львівтеплоенерго», – сказав Олег Серняк.

Купатися в озері не рекомендовано. Однак, якість води дозволяє займатися там веслярством.

Ця штучна водойма була створена у 50-х роках минулого століття спеціально для потреб львівської ТЕЦ-1. Площа озера – 115 га, воно розташоване на території Пустомитівської громади.

оренда квартири Львів

Новини