На три радянських памʼятники на Львівщині стало менше

Фото: ЛОР

Семиметровий барельєф радянської епохи було демонтовано у селі Михайлевичі Рудківської громади. Ще два обʼєкти комуністичної пропаганди повністю демонтували у Великому Любені. Також було прийнято рішення закінчити демонтаж четвертого пам’ятника, на залишках якого залишалися написи пропагандистського змісту.

Про це повідомляє пресслужба Львівської облради.

«До кінця року на Львівщині залишається демонтувати ще понад 100 памʼятників. Від початку року ми з громадами вже позбулися понад 130 памʼятників», – розповів депутат Львівської обласної ради, член робочої групи з питань декомунізації при Львівській ОВА Захар Миляник.

Один з демонтованих памʼятників на головній вулиці Великого Любеня був присвячений радянському солдату, інший – памʼятник телятниці. Демонтаж ще одного памʼятника на вулиці Джерельній, що був присвячений російським прикордонникам, був розпочатий раніше. Після часткового демонтажу на ньому ще залишалися написи окупаційної епохи.

«Наша робоча група рекомендує завершити демонтаж пам’ятника у Великому Любені», – пояснив Захар Миляник.

Напередодні, у селах Кутище та Паликорови Підкамінської громади, що на Золочівщині, також демонтували два памʼятники тоталітарної епохи. Загалом, впродовж двох тижнів липня на Львівщині зникли 21 радянський памʼятник. Повністю декомунізовано дві громади – Самбірську та Глинянську.

Від початку року усі комуністичні пам’ятки прибрали девʼять громад, в яких було демонтовано 123 об’єкти.

Нагадаємо, 20 вересня 2022 року Львівська обласна рада проголосувала за рішення про завершення декомунізації та деколонізації на території Львівської області. Відповідне розпорядження також видав начальник Львівської ОВА. Територіальним громадам рекомендовано демонтувати усі пам’ятники, пам’ятні знаки, меморіали, які символізують тоталітарний окупаційний режим.

оренда квартири Львів

Новини