На вакцинацію з громад будемо довозити на спеціальному автобусі, – Орест Чемерис

Фото: ЛОВА

Представники ВООЗ передали Україні 59 автобусів, модифікованих для проведення вакцинування людей. Три автобуси залишають медикам Львівщини, інші розподілять пропорційно в інші області. Мета такої акції – робити промоцію вакцинації по всій країні під час війни.

Про це в ефірі на «Першому Західному» розповів директор департаменту охорони здоров’я Львівської обласної військової адміністрації Орест Чемерис.

«Головне – це наблизити можливість вакцинації для населення. Маю надію, що ці три автобуси будуть працювати в Львівській області вже з наступного тижня. Ми будемо мати можливість виїжджати у віддалені громади для того, щоб стимулювати і заохочувати щеплення», – сказав головний медик області.

Але сам алгоритм роботи такого автобуса, за словами Чемериса, ще не розроблено. Розглядають декілька варіантів. Один з них  – це довезення цим автобусом усіх охочих до центру первинної медичної допомоги, де зроблять щеплення. Потім автобус знову довезе вакцинованих осіб додому.

«Ми ще спільно пропрацюємо модель роботи. Напевно, на кожній території буде модель своя. Ми побачимо, яка модель виявиться найбільш успішною», – сказав Орест Чемерис.

Наразі, за його словами, відсоток охоплення вакцинацією на Львівщині є досить низьким. Якщо дітей до року від дифтерії і правця вакциновано на рівні 68%, то серед дітей до 6 років – відсоток менший. Так само зі щепленням  проти поліомієліту.  Відсоток щеплення дітей до 18 місяців – на рівні 51%, а вже у дітей старшого віку – на рівні  40%.  

Серед дорослих від правця та дифтерії  щеплені лише 39% мешканців Львівщини.

оренда квартири Львів

Новини