Наближаються вибори і Путіну важливо показати, що вони щось завойовують – Іван Тимочко

Фото: ЗСУ

На східному фронті окупанти стають все активнішими. Найбільше вони атакують на кількох напрямках: Авдіївському, Куп’янському та Бахмутському. Хоча аналітики Інституту вивчення війни (ISW) вважають, що головний наступ росіяни готуються здійснити на Авдіївку, бо там вони скупчили приблизно 40 тисяч осіб.

Окупанти хочуть принести хоча б якусь перемогу до березневих виборів в Росії.

Про це в ефірі програми «Головне за день» на «Першому  Західному» розповів голова Ради резервістів Сухопутних військ ЗСУ Іван Тимочко.

«Вони тиснуть, бо це східні терени України. Це напрямок, який дає їм можливість легко забезпечувати логістичні шляхи підвозами, бо це сухопутні шляхи. Це з часів АТО вони намагались вибудувати мережу складів і багато що заривали під землю. Там є можливість для них швидко підтягати резерви. Крім того, всі бої, які відбуваються на східному напрямку – це політичне питання для Путіна. Якоїсь військової доцільності активізовувати сили в таких умовах немає, але наближаються вибори і Путіну важливо показати, що вони контролюють ситуацію. Йому важливо продемонструвати, що вони завойовують», – говорить Іван Тимочко.

Скриншот з відео «Першого Західного»

Хоча головний акцент нинішніх атак, за його словами, це повернути окуповані території, що Україна відвоювала в 2022 році.  Це Харківщина, Оскільщина, Куп’янськ, Бахмут.

«Їм треба триматись за Бахмут, який умовно кажучи, завойовував Пригожин. Бо якби Путін його втратив, то був би шалений дисонанс. Тоді виникло б питання: чому такого талановитого полководця Пригожина знищили, якщо Путін і Герасимов не можуть втримати Бахмут. Тому, зрозуміло, вони там.

Ну і Авдіївка, це стик Запорізької та Донецької областей. Це намагання відкинути загрозу прориву наших військ на Донеччині», – пояснює військовослужбовець.

На його думку, росіяни також розуміють, що якщо вони десь загальмують, то в Росії постане питання: «навіщо такі втрати, якщо ми припинили наступ». Ще вони бояться прориву фронту, як це трапилось на Харківщині, коли вони за день втрачали до сотні кілометрів.

Крім того, окупанти сподіваються, що спрацює їхня давня тактика: тиснути, тиснути, щоб рано чи пізно оборону прорвати, бо «будь-яка пружина рано чи пізно ламається, якщо безперервно тиснути», вважає Тимочко.

оренда квартири Львів

Новини