Над Азовським морем, ймовірно, збито російський А-50 та пошкоджений Іл-22М

Фото: Defense Express

Увечері 14 січня над акваторією Азовського моря, ймовірно, були збиті російський розвідувальний літак А-50 та пошкоджений ворожий повітряний командний пункт Іл-22М.

Зокрема, як написав в Телеграм заступник голови комітету ВРУ з питань нацбезпеки, оборони і розвідки Юрій Мисягін: «Близько 21:00 українськими підрозділами було нанесено вогневе ураження по двом літакам ВКС РФ, а саме літаку А-50 ДРЛО та бомбардувальнику ІЛ-22М, які перебували над акваторією Азовського моря».

За словами Мисягіна, А-50 збитий, а ІЛ-22М підбитий, проте перебував в повітрі і намагався дістатися до найближчого аеродрому, проте зник з радарів, після початку зниження, в районі Керчі.

Частково цю інформацію вранці підтвердив і командувач Повітряних сил ЗСУ Микола Олещук.

«Це вам за Дніпро. Горіть у пеклі, нелюди», – написав він у своєму Телеграм-каналі.

Також інформацію про збиття літаків підтверджують джерела УП.

«А-50 точно. А Іл-22 − на 98%»,повідомив співрозмовник видання.

Водночас у соцмережах озвучували і версію, що російські літаки збила самі ж окупанти з ППО.

Літак A-50 − це судно дальнього радіолокаційного стеження. Воно призначене для спостереження за цілями в повітрі, на землі та в морі, а також для наведення на них винищувальної авіації.

Раніше «Беларускі Гаюн» повідомляв, що у повітряно-космічних силах РФ перебуває всього 9 таких літаків. Один такий літак обслуговує 19 осіб (5 льотного, 11 радіо і 3 інженерно-технічного персоналу). Вартість такого судна становить $330 млн.

Іл-22М − це повітряний командний пункт, створений на базі авіалайнера Іл-18. Цей літак допомагає керувати військами під час бойових дій.

оренда квартири Львів

Новини