Буде більше якісних медичних послуг. Андріана Мальська про об’єднання Чорнобильської лікарні та «ОХМАТДИТу»
- Вівторок, 25 липня 2023
У Львові планують створити єдину багатопрофільну дитячу лікарню національного рівня. Зроблять це об’єднавши Чорнобильську лікарню та «ОХМАТДИТ».
Це буде надкластерна установа з поліпшеним фінансуванням, сучасним медичним обладнанням та великою кількістю медичних послуг, що надаватимуться маленьким пацієнтам зі Львівщини та інших областей.
Про це у програмі Головне за день на ТРК «Перший Західний» розповіла Андріана Мальська, педіатриня, голова опікунської ради КНП ЛОР «ОХМАТДИТ».
Відеоверсія розмови – тут.
– Ви сказали, що Львівська область потребує єдиної багатопрофільної дитячої лікарні національного рівня. Створити її можна шляхом об’єднання «ОХМАТДИТу» і Західноукраїнського дитячого спеціалізованого медичного центру, відомого як Чорнобильська лікарня. Чому це питання почали обговорювати саме зараз?
– Була затверджена мережа спроможних медичних закладів Львівської області і визначено, що може бути створена одна надкластерна лікарня обласного підпорядкування.
Надкластерна лікарня це – лікарня, що матиме першочергове покращене фінансування з боку держави, призначене на медичне обладнання. Комунальні послуги залишаються за власником – Львівською обласною радою. А на зарплату лікарів і медикаменти медзаклад зобов’язаний заробляти самостійно.
Надкластерна лікарня повинна надавати певний спектр послуг і мати певну кількість пакетів. Ні «ОХМАТДИТ», ні Західноукраїнський дитячий спеціалізований медичний центр не можуть окремо їх надавати. Це можливо лише за умови, якщо вони об’єднаються і будуть працювати разом.
Зважаючи на те, що 20 років тому не було медичної реформи, фінансування медичних закладів відбувалося по-іншому: гроші йшли не за пацієнтом, а за ліжком. Тож не було потреби нічого змінювати.
Об’єднання двох лікарень спростить доступ пацієнтам
– Це буде рівноцінне об’єднання двох закладів чи якась із установ матиме перевагу?
– На старті статус надкластерності надали «ОХМАТДИТу», оскільки це – ургентуюча лікарня, де надається невідкладна медична допомога. Але цей статус надали лікарні фактично авансом. За кілька років Міністерство охорони здоров’я переглядатиме спроможність лікарень і може цей статус забрати.
На нараді в Міністерстві охорони здоров’я надали статус надкластерності і «ОХМАТДИТу», і Західноукраїнському дитячому спеціалізованому медичному центру за умови нашого об’єднання. Оскільки лікарні підсилюють одна одну, то ми будемо в рівних умовах.
– А корпуси функціонуватимуть так, як і дотепер? Чи персоналу доведеться переїхати для об’єднання в одному із медзакладів?
– Нічого не зміниться. Все залишиться так, як було досі. Лише буде створено нову юридичну структуру, яка полегшить шлях для пацієнта. Це буде єдина медична інформаційна система, яка дасть можливість доктору і в одному, і в іншому медичному закладі бачити медичну картку пацієнта. Тому якщо пацієнт звертається у Західноукраїнський дитячий спеціалізований медичний центр, але йому ще знадобиться консультація спеціаліста з «ОХМАТДИТу», то інформація про пацієнта буде доступною для медперсоналу обох лікарень.
На нараді в обласній раді ми обговорювали іншу назву цього об’єднання. Влада готова до дискусій. Звісно, кожен колектив вболіває за свою. Вона має бути проста і доступна. Але це – не основне. Головне, щоб пацієнти отримували якісні медичні послуги.
В результаті об’єднання нікого з лікарів не звільнятимуть
– Чи буде скорочення медперсоналу в результаті об’єднання?
– Немає потреби у звільненні медперсоналу. Це відбуватиметься незалежно від того чи буде об’єднання лікарень, чи ні. На нараді говорили про те, що буде накладено мораторій на звільнення. За це відповідає директор департаменту Наталія Літвінська і начальник управління майном спільної власності Львівської обласної ради Андрій Білоус. Вони пропишуть у проєкт постанови про об’єднання те, що внаслідок об’єднання нікого не буде звільнено.
– Як колектив «ОХМАТДИТу» ставиться до такого об’єднання, адже на початку у них було чимало побоювань?
– Всі бояться скорочень. Але не сильні фахівці. Вони знають, що зможуть працевлаштуватися. Багато фахівців поєднують свою роботу у приватних і державних медичних закладах. Тож вони навпаки, хочуть відчувати себе учасниками і членами чогось великого, щоб можна було надавати ще більше якісної медичної допомоги дітям.
При «ОХМАТДИТі» можуть створити дитячий хоспіс
– Кілька років тому йшлося про будівництво нової медичної дитячої установи національного рівня на базі Львівського обласного клінічного перинатального центру або Західноукраїнського дитячого спеціалізованого медичного центру. Про це зараз не йдеться через війну чи є інші причини?
– Мені важко сказати чи це буде зреалізовано, оскільки зараз – війна. Але проєкт дійсно є. Він висить у приміщенні перинатального центру. Знаю, що це і стратегія області, і державної влади. Але чи це вдасться, поки говорити зарано.
– Колись обговорювалася ідея створення дитячого хоспісу при великій лікарні національного рівня. Чи йдеться хоча б про відкриття таких відділень?
– При «ОХМАТДИТі» є приміщення в Брюховичах. Там колись була поліклініка, очний центр. Зараз будівля пустує. Саме там можна було б відкрити відділення паліативної допомоги і, мабуть, хоспісу. Такі розмови зараз ведуться. Думаю, що це – реально.
Розмовляла Ярина Капітан
Записала Олеся Когутич
Новини
- Сьогодні
- 22 Листопада
- Більше новин