Найбільше на відновлення воїнів впливає психоемоційний стан – реабілітологиня
- П'ятниця, 26 січня 2024
Біль та бюрократія. Це речі, які найбільше заважають українським воїнам повноцінно відновлюватись після поранення.
Про це у програмі «Піксель війни» розповіла реабілітологиня Національного реабілітаційного центру «Незламні» Роксолана Шміло.
За її словами, найважче для воїна під час реабілітації – це відчуття болю. Інколи, пробуючи всі методи його подолання, не вдається біль зменшити і це дуже впливає на їхній настрій, сон. А відсутність сну впливає на їхню продуктивність.
«Але найбільше на відновлення впливає їхній психоемоційний стан, який залежить від кількох чинників. Перше – це біль. А друге – це ставлення військових частин до кожного з них особисто. Бо зараз це тема, про яку треба кричати. 90% моїх пацієнтів не отримують виплати, зарплати. Кожен з них наймає якихось адвокатів, шукає шляхи отримання хоча б якихось коштів. Бо доходить до того, що хлопці не мають грошей купити навіть взуття», – говорить Роксолана Шміло.
Наступним випробуванням, яке впливає на психоемоційній стан поранених бійців – це медико-соціальна експертиза (МСЕК), яка дозволяє їм отримати групу інвалідності.
За словами медикині, хлопці засмучуються через несправедливість, адже цивільному часто легше отримати вищу групу інвалідності, ніж військовому.
Новини
- Сьогодні
- 22 Листопада
- Більше новин