Найбільше на відновлення воїнів впливає психоемоційний стан – реабілітологиня

Скриншот з відео «Першого Західного»

Біль та бюрократія. Це речі, які найбільше заважають українським воїнам повноцінно відновлюватись після поранення.

Про це у програмі «Піксель війни» розповіла реабілітологиня Національного реабілітаційного центру «Незламні» Роксолана Шміло.

За її словами, найважче для воїна під час реабілітації – це відчуття болю. Інколи, пробуючи всі методи його подолання, не вдається біль зменшити і це дуже впливає на їхній настрій, сон. А відсутність сну впливає на їхню продуктивність.

«Але найбільше на відновлення впливає їхній психоемоційний стан, який залежить від кількох чинників. Перше – це біль. А друге – це ставлення військових частин до кожного з них особисто. Бо зараз це тема, про яку треба кричати. 90% моїх пацієнтів не отримують виплати, зарплати. Кожен з них наймає якихось адвокатів, шукає шляхи отримання хоча б якихось коштів. Бо доходить до того, що хлопці не мають грошей купити навіть взуття», – говорить Роксолана Шміло.

Наступним випробуванням, яке впливає на психоемоційній стан поранених бійців  – це медико-соціальна експертиза (МСЕК), яка дозволяє їм отримати групу інвалідності.

За словами медикині, хлопці засмучуються через несправедливість, адже цивільному часто легше отримати вищу групу інвалідності, ніж військовому.

оренда квартири Львів

Новини