Найвищий військовий посадовець НАТО вперше з початку повномасштабної вторгнення прибув до Києва. Оновлено

Фото: NATO

Найвищий військовий посадовець Альянсу − голова Військового комітету НАТО Роб Бауер прибув з візитом до Києва.

Про це повідомляє «Європейська правда».

«Мій візит – перша військова делегація НАТО, яка відвідала Україну після широкомасштабного вторгнення – є свідченням того, що НАТО та Україна ближчі, ніж будь-коли».

Бауер виступив на Київському безпековому форумі. Він подякував за можливість особисто відвідати Україну та зустрітися з українським політичним і військовим керівництвом.

Голова Військового комітету НАТО зазначив, що цей візит дозволяє йому висловити «глибоку повагу» до мужності та сили українців, які вони продемонстрували як на полі бою, так і поза ним.

«З кожним днем ми стаємо ближчими, більш сумісними. Разом ми робимо все для того, щоб Україна стала членом нашого Альянсу. Прапор Швеції не буде єдиним синьо-жовтим прапором у штаб-квартирі НАТО».

У своїй промові на Київському безпековому форумі голова Військового комітету НАТО застеріг від надмірного песимізму щодо здатності України виграти війну й закликав до подальшої підтримки Києва.

Зокрема, Бауер наголосив, що песимісти не виграють воєн.

«Якщо світ, можливо, був надмірно оптимістичним у 2023 році, ми не повинні припуститися тієї ж помилки, ставши надмірно песимістичними у 2024 році», – зазначив він.

Роб Бауер підкреслив: якщо поглянути на факти, є всі підстави бути впевненими у здатності України досягти успіху.

«Єдине, що вам потрібно… це наша допомога. Країни-члени НАТО і багато інших країн світу надають Україні безпрецедентну підтримку, і це справді змінило ситуацію на краще. Але Україна потребує ще більшої підтримки», – заявив голова Військового комітету НАТО.

Він зауважив, що українській військові докорінно змінили багато аспектів сучасної війни.

«Зіткнувшись з поєднанням окопів і артилерійських загороджень часів Першої світової війни з безпілотниками і штучним інтелектом XXI століття, ви швидко адаптувались і дали відсіч. Ви є першопрохідцями в інноваціях, використовуючи поєднання радянської техніки з сучасними західними зразками озброєння», – пояснив Бауер.

оренда квартири Львів

Новини